MOBESE İçin Protokol İmzalandı

0
57

mobese protokolüİlimiz merkezinde ve ilçelerimizde yılsonuna kadar hizmete girmesi planlanan MOBESE için protokol imzalandı.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) Projesi kapsamında İl Merkezi’nde Sanayi Sitesi’nde ayrıca Reyhanlı, Altınözü, Yayladağı, Kumlu, Kırıkhan, Belen, Samandağ ve Hassa ilçelerinde kurulacak olan MOBESE sisteminin protokolü, Valilik Makamı’nda düzenlenen törenle imzalandı. Bu kapsamda il ve ilçe merkezlerindeki 165 noktaya 338 sabit, 122 hareketli ve 39 Plaka Tanıma Sistemi kamerası yerleştirilecek. Yayladağı ve Samandağ ilçe merkezlerine ise prefabrik gözlem ünitesi yapılacak.

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nin amacının; asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak, trafik akış ve yoğunluğunu izlemek, elde edilen görüntüleri değerlendirerek olabilecek olumsuzluklara karşı hızlı ve etkin ek tedbirler geliştirmek, gerçekleşen olayların çözümüne yönelik geriye dönük kayıtları araştırarak incelemek ve hukuki delilleri temin etmek, trafik kameraları ve görüntü işleme sistemleri aracılığıyla plakaların Emniyet Bilgi Sistemi’nden sorgulanarak çalıntı olup olmadığını belirlemek, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde polis-halk ilişkilerini zedelemeden yasadışı olayları önlemek ve toplulukların provokasyona yönlendirilmelerine engel olmak gibi uygulamalar olduğunu kaydetti.

Protokol imza törenine, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Türk Telekom İl Müdürü Ramazan Gezer ile diğer ilgililer katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here