Milletvekili Çalışkan’dan DSİ’ye Asi Nehri Çağrısı

0
14

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde yaptığı konuşmada, Dünya Çiftçiler Gününde Hatay ve Amik Ovası çiftçilerinin büyük bir mağduriyet yaşadığını dile getirdi.

DSİ, Amik Ovası İçin Harekete Geçmeli

DSİ’nin bu konuya acilen çözüm getirmesi gerektiğini dile getiren Çalışkan; “Dünya Çiftçiler Günü’nde Hatay çiftçileri ve Amik Ovası çiftçileri büyük bir mağduriyet yaşıyor. Özellikle Aşağıoba, Paşaköy, Gülova, Aktaş, Karabatak, Arpahan ve Demirköprü civarındaki köylüler, son zamanlarda artan su baskınları nedeniyle büyük sıkıntılar çekiyor. Bu soruna Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün (DSİ) acilen çözüm getirmesi gerekiyor” dedi.

Hatay’daki Tarlalar Millî Servettir

Hatay’daki tarım sektörünün ülke ekonomisi için büyük önem taşıdığını da belirten Çalışkan; “Geleceğimizi ilgilendiren büyük bir sektör olarak Dünya Çiftçiler Günü’nde tarımın mağduriyeti asla kabul edilemez. Hatay’daki çiftçinin üretimi ülkemiz için büyük bir milli servettir. Bu sorunun çözümü için acil önlemler alınmazsa, büyük mağduriyetler yaşanacak” diye konuştu.

Asi Nehri Temizlenmezse Hatay Havalimanı Su Altında Kalacak

Çalışkan ayrıca Hatay Havalimanı ve çevresinin, Asi Nehri temizlenmediği sürece su altında kalmaya devam edeceğini belirtti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here