Migros Çocuk Tiyatrosu İskenderun’da

0
266

migros-çocuk tiyatrosu1Migros Çocuk Tiyatrosunun  “Uyanık Şekerci” Oyunu Yarın İskenderun’da Sahnelenecek

Migros Çocuk Tiyatrosu, kültür ve sanatla iç içe büyüyen yaratıcı çocuklar yetiştirmek, onların kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak için çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. 2014-2015 sezonunda “Uyanık Şekerci” oyunu ile Türkiye’nin yedi farklı bölgesinde ücretsiz olarak gösterilecek oyun, 14 Şubat’ta İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda çocuklara “iyi yaşam” mesajı verecek.

Türkiye’nin tiyatro ile ilgili en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan “Migros Çocuk Tiyatrosu” her yıl aynı heyecan ve aynı coşkuyla perdelerini açıyor. Migros Çocuk Tiyatrosu, “El Ele Geleceğe” sloganı ile bugüne kadar binlerce çocuğu tiyatro ile buluşturdu. Sosyalleşme sürecindeki çocukların, kültür ve sanat faaliyetleriyle buluşmasını sağlamanın, sağlıklı gelişimleri için çok önemli olduğunun her zaman bilincinde olan Migros Çocuk Tiyatrosu, çalışmalarına on yıldır bu bilinçle yön veriyor. 2014-2015 sezonunda “Uyanık Şekerci” adlı oyun ile Türkiye’nin yedi farklı bölgesinde ücretsiz olarak gösterilecek oyun, 14 Şubat’ta İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda çocuklara “iyi yaşam” mesajı verecek.

İyi Yaşamın Sırrı, İyi Beslenmekten Geçer!

Enis Fosforoğlu’nun yazıp yönettiği “Uyanık Şekerci” adlı yeni sezon oyunu, iyi yaşamın temellerinin iyi beslenerek atılabileceğine değiniyor. Oyun, bir okulda geçiyor. Öğretmen, doğru beslenmenin nasıl olması gerektiğini ayrıntılarıyla öğrencilerine anlatıyor. Oyunda, iyi yaşam için dengeli beslenmenin önemi, vitamin, protein ve karbonhidrat içeren gıdalar ve vücuda yararları anlatılıyor. Ayrıca iyi yaşam için hareket etmenin önemine de değinen oyun, komik diyaloglarla çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

“Uyanık Şekerci” oyunu, 7 ay süresince, Türkiye’nin 7 bölgesinde binlerce çocukla buluşuyor… Türkiye’nin yedi farklı bölgesinde gösterilecek oyun bu ay Akdeniz Bölgesinde sahneleniyor. 14 Şubat’ta Hatay, 15 Şubat’ta Antalya’da çocuklarla buluşuyor. Yedi aylık gösterim süresi boyunca binlerce çocuğa ulaşacak olan oyunun davetiyeleri tamamen ücretsiz olarak Migros mağazalarından temin edilebiliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here