Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Yıldız Futbol Takımından Kaymakam Soytürk’e Ziyaret

0
785

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk’ü Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2018 yılı Yıldızlar Kategorisi Futbol Şampiyonası’nda Hatay İl 2’ncisi olup, Türkiye genelindeki müsabakalara katılmaya hak kazanan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Yıldız Futbol Takımı öğrencilerini ağırladı.

Sporcu gençleri Kaymakamlık Toplantı Salonunda ağırlayan Kaymakam Recep Soytürk, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ile bir arada olmaktan ve kıymetli gençlerimizin başarılarına tanık olmaktan büyük bir mutluluk ve kıvanç duyduğunu ifade ederek, ziyaret dolayısıyla teşekkür etti. Sporun hayatımızdaki yeri ve önemine değinen Kaymakam Soytürk, spor faaliyetlerinin eğitim alanında ki başarının da adeta tetikçisi olduğunu ifade ederek; “Belirli bir plan ve program çerçevesinde, Aile-Okul-Sosyal Yaşam öğelerinde denge sağlanmak suretiyle icra edilen spor faaliyetlerinin, eğitim alanında başarıya vesile olabileceği gibi aile ve toplum içi ilişkilerinin de daha stabil oluşmasını sağlayacaktır. Gençlerimizin geleceğe hazırlanması sürecinde doğru ve faydalı bir şekilde yönlendirilerek, üstün başarılara zemin hazırlayan okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimize en kalbi duygularla teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaymakam Soytürk, elde ettikleri üstün başarı ile ilçemizin gurur kaynağı olan gençleri bir kez daha tebrik ederek,  önümüzdeki günlerde Siirt’te icra edilecek olan müsabakalarda kolaylıklar ve başarılar temenni etti.

Ziyarette öğrencilerle birlikte Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Yusuf İskender Gözüberk, Müdür Yardımcısı Asiye Er, Beden Eğitimi Öğretmenleri Rıfat Atamer ve Hakan Yıldırım ile Okul Aile Birliği Başkanı Funda Turaç ve Şirin Tocan da hazır bulundu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here