Matkap; “Gündem Değiştirip Milleti Oyaladılar”

0
33

İskenderun İlçe Teşkilatında Düzenlenen “Son Siyasi Gelişmeler” Adlı Toplantıda Konuşan CHP Genel Başkan Yardımcı Nihat Matkap Al Partinin Ülkeyi iyi İdare Edemediğini Savundu;

CHP Genel Başkan Yardımcı Nihat Matkap, CHP İskenderun İlçe Teşkilatında düzenlenen “Son Siyasi Gelişmeler” adlı toplantıda konuştu. Matkap, partilerinin tarihinde hiç olmadığı kadar uyumlu, birlik ve beraberlik içerisinde çalıştığını kaydetti.

Parti olarak yerel seçimlere önem verdiklerini ve buna en iyi şekilde hazırlandıklarını söyleyen Matkap, ülkenin iyi idare edilemediğini da savundu. Belediye başkanlarının tespitinde ağırlık olarak yetkiyi onu seçecek insanlara bırakacaklarına da işaret eden Matkap; “CHP, tarihinde olmadığı kadar uyumlu, birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyor. Bu anlamda merkez yönetim kurulunda aday tespit yöntemlerine başladık. Genel özü itibariyle belediye başkanlarımızın tespitinde ağırlık olarak yetkiyi onu seçecek insanlara bırakacağız. Genel merkez olarak geçmişte bu atamalarda, belirlemelerde yetkiler yüzde 100 kullanılmış ise belki artık bu yetkiler, belirlemeler yüzde 10’a yüzde 15’e düşecektir. Ama her yerin kendine özel ayrıntısı olacaktır. Bu konuda titiz bir çalışma yürütülecektir” dedi.

Büyükşehir Yasasının kimseye sorulmadan, görüş alınmadan çıkarıldığını da belirten Matkap; “AKP’nin gemisi su almaya başlamıştır. Tüm bu yanlışlıkları Türkiye’de herkes artık görmektedir” diye konuştu.

Hükümetin halka birçok noktada yalan söylediğini de iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcı Nihat Matkap Matkap, Türkiye’de şuan bir çatışma ortamının yaşandığını belirterek, Ak Parti’ninTürkiye’de demokratikleşme adı altında halka karşı oyunlar oynadığını da öne sürdü.

Matkap; “Yargı sistemindeki değişikliklerle yargıyı ele geçirmeye çalıştılar. Dindar nesil tartışmalarıyla milleti birbirine düşürmeye çalıştılar. 4+4+4 ile eğitim sistemini değiştirdiler. 19 Mayıs törenlerindeki kutlama programlarını yaptırmak istemediler. Yerel seçimleri öne almak istediler. Kimseye sormadan Büyükşehir Yasası’nı çıkarttılar. İdam, dokunulmazlık tartışmaları ve devlet başkanlığı gibi suni tartışmalarla gündem değiştirip milleti oyaladılar” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here