LimakPort İskenderun Engelliler Kulübü Süper Lig’de!

0
123

Şampiyonluk kupalarını, Türkiye Bedensel Engeliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk’ün elinden aldılar…

LimakPort İskenderun Engelliler Kulübü, 2016-2017 Tekerlekli Sandalye Basketbol 1’ci Ligini şampiyon olarak tamamladı ve Süper Lige yükseldi. Kulüp Başkanı Anıl Abacı, bu başarının birlik ve beraberliğin, inancın sonucu olduğunu vurguladı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1’ci Ligini şampiyon olarak tamamlayan LimakPort İskenderun Engelliler Kulübü, şampiyonluk kupasını Türkiye Bedensel Engeliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk’ün elinden aldı.

İskenderun Belediyesi 1 No’lu Gazinoda düzenlenen kupa törenine, Hatay Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, Türkiye Bedensel Engeliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, LimakPort İskenderun Genel Müdürü Gündüz Arısoy, LimakPort İskenderun Engelliler Kulübü Onursal Başkanı Zübeyde Aslan, Kulüp Başkanı Anıl Abacı ve davetliler katıldı.

Şampiyonlukla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve bünyelerinde aktif dokuz branşı barındırdıklarını anlatan LimakPort İskenderun Engelliler Kulübü Başkanı Abacı, oyuncuların inanılmaz bir başarı sergilediğini söyledi. Önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı bir takım olabilmek için tüm güçleriyle çalışacaklarını belirten Abacı; “Var güçlerini ortaya koyarak canla başla mücadele eden, inancını hiçbir zaman kaybetmeyen sporcu arkadaşlarıma tek-tek teşekkür ediyorum. 1989 yılında kuruluşundan bu yana içinde bulunduğum İskenderun Engelliler Derneği ve Spor Kulübümüzün uzun yolculuğunda, bizlere maddi manevi katkılarını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunarım. Tarihimizde bir ilk olan Süper Lig başarısını aynı heyecan ve azimle devam ettirerek İskenderun’umuzu ulusal ve uluslararası spor camiasında en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Tüm engelli kardeşlerime ve engelli dostlarına saygı ve sevgilerimi sunarım” diye konuştu.

İskenderun Belediyesi 1 No’lu Gazinoda düzenlenen kupa törende Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligine yükselen sporcuları kutlayan TBESF Başkanı Uztürk ise daha sonra Vali Yardımcısı Ölmez ile birlikte sporculara şampiyonluk kupasını verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here