Kübra Nur Yaşasaydı Mühendis Olacaktı

0
298

Dörtyol’da evlerinin balkonundan düşmesi sonucu ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleştikten sonra 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Coşğun’un LYS sonuçlarına göre bilgisayar mühendisliğini kazandığı öğrenildi.

Kübra Nur’un okuduğu Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ferhat Yahşi yaptığı açıklamada, Kübra Nur’un bu yıl okulun 12-B sınıfından mezun olduğunu söyledi. Önceki gün açıklanan LYS sonuçlarına göre de Kübra Nur’un Malatya İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandığını belirten Yahşi; “Çok güler yüzlü, aktif ve heyecanlı bir öğrencimizdi. Dördüncü kattan düşerek üzücü bir şekilde vefat etti. Ailesi organlarını bağışladı ve organları 6 kişiye hayat verdi. Öğrencimiz bugün yaşamış olsaydı bilgisayar mühendisi olacaktı. Bu olaydan okul olarak çok üzgünüz. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Sürekli gelip derdini anlatan bir öğrencimizdi. Tercih döneminde sürekli gelerek okulun rehberlik servisi ve bizlerle diyalog halinde tercihini yaptı. Tahminen bilgisayar mühendisliği geleceğini biliyordu. Çok mutluydu. Böyle bir üzücü olay yaşanınca bütün hayalleri söndü” şeklinde konuştu.

Kübra Nur’un seçmeli işletme dersi öğretmeni Mustafa Kemal Adıkutlu da Kübra Nur’un okulda oldukça aktif bir öğrenci olduğunu söyledi. Öğrencisi Kübra Nur’un üniversiteyi okumayı çok istediğini belirten Adıkutlu; “LYS sonuçları itibariyle güzel oldu ama kendisi göremedi. Bizler de çok üzgünüz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here