Kuaför ve Berberler Artık Promosyon Yapamayacak

0
123

berberler odası2İskenderun’da da uzun süreden beri haksız rekabete yol açan promosyon ile ilgili bir açıklama yapan İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nurettin Tabaş, promosyon ile ilgili İstanbul’da açılan davada mahkemenin İstanbul Berberler Odasını haklı bulduğunu ve davayı kazandıklarını, şu anda federasyondan gelecek genelge ile birlikte İskenderun’da da bu şekilde promosyonlara izin verilmeyeceğini belirtti.

Bazı berber esnafının ahilik kültürüne de yakışmayacak bir tutum içerisine girip, haksız rekabet oluşturduğunu dile getiren İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Tabaş; “Kentimizde de bildiğiniz üzere uzun süre promosyon konusunda oda olarak mücadele verdik. Bu konuda İstanbul Erkek Berberleri Usta ve Kalfaları Esnaf ve Sanatkarlar Odasının promosyon yapan üyesi hakkında savcılığa yaptığı başvuru sonucu yapılan duruşma sonunda, ‘resmi fiyat tarifesi altında kalan ve devamlılık arz eden fiyat uygulamasının haksız rekabet teşkil ettiğinin tespiti ile fiyat pankart ve levhalarının kaldırılmak suretiyle haksız rekabetin önlenmesine karar verilmiştir’ denildi.

Bu kararın temiz yolu yok. Şuanda da İskenderun’da bu şekilde haksız rekabete yol açan esnafımız içinde federasyonumuzun göndereceği genelgeyi bekliyoruz. Genelgenin gelmesi ile pankart ve levha asılmaması için kaymakamlık, belediye ve emniyete başvuracağız” dedi

Bu şekilde hareket eden esnafın diğer esnaf arkadaşlarına haksızlık ettiğinin de altını çizen Başkan Tabaş; “Yasa olarak kendilerine belirtilen bir tarife var. Bu tarife dışı hareket etmek etik olmamakla birlikte esnaflığa da yakışmamaktadır” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here