Konacık Aile Sağlığı Merkezi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

0
14

Arsuz’un Konacık Mahallesinde, bölgedeki diğer mahallelere de hitap edecek olan, iki hekimlik Aile Sağlığı Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. Yaklaşık 330 m² alanda bina, otopark ve çevre düzeni çalışmalarının iki ay gibi bir süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Mahalle Muhtarı Mehmet Bekçi, teknik kontrolörler ve müteahhit firma temsilcisi ile birlikte inşaatta yerinde incelemelerde bulunup, teknik heyetten bilgiler aldı. Sarı, telefon ile İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat ile görüşmeler yaparak inşaatın gidişatı hakkında görüş alışverişinde de bulundu.

Kaymakam Sarı, pandemi dönemi olması nedeniyle de sağlık yatırımlarının şu an için büyük önem arz ettiğini, İlçe Devlet Hastanesi ihalesinin de bugünlerde sonuçlandırılmak üzere olduğunu, yapımı devam eden bu aile sağlığı merkezinin tamamlanması ile bölge halkının başka mahallelere taşınmasını son bulacağını kaydetti.

Sağlık hizmetlerinin vatandaşın ayaklarına geleceğini ifade eden Sarı, bu merkezin ilçeye kazandırılmasında emeği bulunan ve destek veren başta Hatay Valisi Rahmi Doğan olmak üzere milletvekilleri, İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı yetkilileri ile tüm teknik heyete ve muhtarlara teşekkür ederek, şimdiden mahalleye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here