Kızılay Kan Bağışı Otobüsü Gelişim’de

0
85

gelişim hastanesi10Türkiye geneli birçok ilçeyi gezerek kan bağışı kampanyaları düzenleyen Türk Kızılay’ı, ‘Bağışlanan Her Kan, Kurtarılan 3 Can’ Projesi kapsamında, 2-3 Şubat tarihlerinde Özel İskenderun Gelişim Hastanesi ön bahçesinde kan vermek isteyen vatandaşların bağışlarını kabul edecek.

İskenderunluları, kan bağışında bulunmaya davet eden Türk Kızılay’ı Görevlisi Dr. Sinan Atmaca; “Türk Kızılay’ı, kan bağışı kampanyasını belirli aralıklarla Türkiye’nin her yerinde gerçekleştirmektedir. Türk Kızılay Ekibi olarak bizlerde ‘Bağışlanan Her Kan, Kurtarılan 3 Can’ Projesi kapsamında, iki gün boyunca Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne kan vermek isteyen bağışçılarımızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kan bağışlamanın vücut sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayan Dr. Atmaca; “Erkeklerde 3 ayda bir, kadınlarda ise 4 ayda bir kan verilmesi sağlık açısından önemlidir. Ayrıca vatandaşlarımız bağışladığı bir ünite kanla, 3 canı kurtarmanın mutluluğunu da yaşamaktadır. 18- 65 yaş arası kendini sağlıklı hisseden, sürekli ilaç kullanmayan bağışçılarımızı kan vermeye davet ediyoruz. Sabah saatlerinde başladığımız kan bağışı kampanyamız, iki gün boyunca akşam saat 17.00’a kadar devam edecektir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here