Kızılay Haftası Kutlanıyor

0
47

kaymakam özyiğit7Uluslar arası bir yardım kuruluşu olan Kızılay’ın faaliyetleri, amacı içerisinde bulunduğumuz “Kızılay Haftası”nda çeşitli etkinliklerle kamuoyuyla paylaşılıyor.

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 1868 yılında Hilal-i Ahmer Cemiyeti olarak faaliyetine başlayan Kızılay, 1947 yılında Türkiye Kızılay Derneği ismini alarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yaşanan doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı olan Kızılay, yardıma muhtaç olanlara yardım elini uzatmayı, yaraları sarmaya kendine ilke edinerek bu yolda durmadan yoluna devam ediyor.

Özyiğit; “Kızılay, Gurur Kaynağımızdır”

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Kızılay Haftası” münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Özyiğit, Kızılay’ın, milletimizden aldığı güç ve destekle, gerek ülkemizde, gerekse ülkeler arasında sergilediği çaba, dostluk, işbirliği ve sürekli barışı destekleyen tavrıyla gurur kaynağımız olduğunu vurguladı.

Kaymakam Özyiğit, mesajının devamında; “1868 yılından günümüze kadar savaş ve doğal afetler karşısında insanların acılarını dindirmeye ve yaralarını sarmaya çalışan, milletimizin yüz akı kuruluşlarından biri olarak Kızılay, insani yardım faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan bu kuruluşumuz, yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın gönlünde taht kurmuştur.

Kızılay, savaşların, doğal afetlerin ve yoksulluğun tümüyle ortadan kaldırılmadığı dünyamızda, kurulduğu günden bu yana insanlığa yardım elini uzatmaktadır. Kızılay’ın yapmış olduğu yardımlar, hayırseverlerimiz ve gönüllü çalışanlarımız sayesinde yürütülmektedir. Kızılay’ın ülkemizde ve dünyada daha çok hizmet yapan, Türkiye’nin adını daha çok duyuran bir itibar müessesesi olarak faydalı hizmetlerini sürdüreceğine inanarak; vatandaşlarımızı kan bağışı ve diğer yardımlarıyla Kızılay’a desteklerini devam ettirmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here