Kırmızıoğlu; “Bu Düzene Dur Diyeceğiz!”

0
69

riyad kırmızıoğlu17CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Kırmızıoğlu Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Aday Adayı Dr. Riyat Kırmızıoğlu, geçtiğimiz hafta sonu düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, basın mensuplarıyla bir araya gelerek kendini tanıttı ve projelerini anlattı.

Hekimlik görevinin yanı sıra sivil toplum inisiyatiflerinde de çeşitli görevler alarak Hatay halkına hizmet etmeye çalıştığını ifade eden Kırmızıoğlu; “Bu ülkenin bana verdiklerinin karşılığını verebilmek, Hatay halkına hizmet edebilmek, sadece söz söylemek için değil iş yapabilmek adına yeniden milletvekilliğine adayım. Çalıştığım yerler dolayısıyla daha önce sola hiç getirilememiş ya da uzun yıllardır sola oy vermemiş insanlarla kurduğumuz iletişim sayesinde CHP’nin oyunu arttıracağıma emin olduğum için adayım. Doğduğum toprakların temsil edilme hakkını savunmak için adayım. Son 20 yıldır Hatay’ın sorunlarını bilimsel çevrelerle, sivil toplumla, sorunu yaşayan halkla beraber yaşayarak öğrendiğim için, olası çözümleri konusunda kafa yormaya devam ettiğim için adayım” dedi.

Gözüm Sağlık Bakanlığında!

Milletvekili seçildiği andan itibaren sağlık politikaları alanındaki birikimlerinden dolayı TBMM’de sağlık politikaları konusunda çalışmak, kısacası CHP iktidarında sağlık konusunda en üst merci olan Sağlık Bakanı olabilecek milletvekilleri arasında olmak istediğini vurgulayan Kırmızıoğlu bölgede yaşanan sorunlara da değindi.

Bölgede yaşanan sorunların CHP iktidarıyla nasıl çözüleceğini anlatan Kırmızıoğlu; “Hatay’ın verimli toprakları olduğu unutulmuş ve tarımın ekonomideki yeri göz ardı edilmiştir. Arsuz’da turizme öncelik veren ve tarıma dayalı projeleri, Dörtyol’da narenciyenin çevresel zarar verici etkenlerden arındırılarak pazarlanmasına yönelik projeleri, İskenderun’da ve Payas’ta demir- çelik sektörü ve liman hizmetlerini canlandıracak projeleri iktidarımızda Hatay’da hayata geçireceğiz. Hatay’ın deniz, kara, demiryolları ile havayollarının kesişme noktası olması nedeniyle Ortadoğu’nun lojistik merkezi haline gelmesini sağlayarak bölgemizde istihdamı arttırıp, işsizlik sorununun çözümünü sağlayacağımız CHP iktidarında milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum.

riyad kırmızıoğlu18

Yatırımların Hep Adını Konuşuldu

Demir-Çelik sektörünün uzun yıllardır kentimizde olması ve son yıllarda yassı mamul üretimine yönelmesine rağmen bunu işleyebilecek bacasız sanayinin gelmesi desteklenmemiştir. Yassı mamul üretimi yapmak üzere yola çıkan yatırımcılar tesislerini birer-birer kapatarak bölgeden çekilmeye başlamışlardır.

Unutulmamalıdır ki sanayici ve yatırımcının desteklenmemesi sonucu otomobil fabrikası, beyaz eşya fabrikaları gibi istihdamı direkt etkileyebilecek yatırımların hep adı konuşulmuş ancak bir türlü gerçekleştirilememiştir. Son günlerde ilimize gelen CHP heyeti iş adamalarını ziyaret ederek görüşlerini almış ve bu konularda da söz sahibi olacağımızı göstermiştir. Yani CHP hem işçinin hem işverenin yanında olacak işsizliği bu ülkenin kaynaklarını doğru kullanarak çözecek irade ve yeteneğe sahiptir” şeklinde konuştu.

Sosyal Yardımlar İnsan Onuruna Yakışır Şekilde Artacak

Halkın içinde olan ve olmaya devam edecek vekillere ihtiyaç olduğunu belirten Kırmızıoğlu; “İskenderun Körfezini enerji tesislerinin çöplüğü olmaktan kurtarmak için mevcut yapılmış olan santrallerin çevreye zararsız halde çalışması için önlemlerin alınması, (baca filtreleri, atık depolamaları ve deniz suyunun ısınmasının engellenmesi gibi), çevresel kümülatif etkilerinin değerlendirilerek çevreye zarar verebilecek enerji tesislerinin engellenmesi konularında çaba göstereceğim. İleri medeniyetlere ulaşabilmek için bilimsel çevreler ve sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine önem vereceğim.

Halkı yoksulluğa mahkûm edip sadaka kültürünü esas alan, insanları bu yolla oy vermeye mecbur kılan düzene dur diyeceğiz. Sosyal yardımlar insan onuruna yakışır bir şekilde artarak ve hakkaniyetle devam ederken işsizlik sorununun çözümüyle, yoksulların milli gelirden hak ettikleri payı alabilmesi sağlanacak, daha mutlu, daha eşit ve daha gelişmiş bir Türkiye mümkün olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here