“Kesinlikle Terör Sorununu Çözeceğiz”

0
43

Milletvekili Karasayar, Ak Parti İlçe Divan Toplantısına Katıldı…

AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatının aylık olağan divan toplantısına katılan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Türkiye’nin dünya lideri ülkeler arasında olmasının önündeki tek engelin terör sorunu olduğunu söyledi.

Toplantıda yaptığı konuşmada, terörün Türkiye’ye zararının oldukça büyük olduğunu belirten Milletvekili Karasayar; “Örneğin, PKK inlerini bombalamak için kalkan bir savaş uçağının maliyeti 1 milyon dolardır. Bu paraya neler yapılmaz. Ayrıca, bir şehit geldiği zaman içimiz sızlıyor. Analarımız ağlamasın istiyoruz. Bunun için hükümet olarak kesinlikle terör sorununu çözeceğiz. Türkiye’nin güçlü ülkeler arasında yer alması hayal değil. Yaptığımız birçok icraatla bunu ispatladık. Türkiye güçlü devletler arasında yerini almaktadır. Bunun önündeki tek engel terör meselesidir ve bunu mutlaka çözeceğiz” dedi.

Terörün çözümü için gerçekleşen süreci ‘Ülke bölünecek’ diye lanse edenler olduğunu söyleyen Milletvekili Karasayar; “Bunlara inanmayın oyuna gelmeyin. Kürtçe yayın kanalı açıldığında da ülke bölünecek dediler. Ama öyle bir şey olmadı. Kürtçe dili serbest olduğunda da bölünecek dediler yine olmadı. Ülkemizin bir yere gittiği yok. Bunlar bir oyun. Ama biz o oyunlara gelmeyeceğiz” diye konuştu.

Toplantıya, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Azganlık Belediye Başkanı Halil Demir, İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz, meclis üyeleri, belde teşkilatları ve partililer katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here