Kent Genelinde Yeni Park Alanları Yapılıyor

0
54

İskenderun Belediyesi mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil tarafından verilen talimatlar sonucu yapılan incelemeler neticesinde mahallelerde, park yapımına müsait olabilecek alanlar tespit edilerek çalışmalar başlatıldı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kent genelinde yeni park alanlarının yapıldığını belirtti. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından Esentepe mah. 165. sokakta yeni park yapımı çalışması başlattıklarını belirterek; “Çalışmalar tamamlandığı zaman hem çocukların hem de yetişkinlerin spor ve sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern, ferah alanlar oluşturulmuş olacak. Yeni park alanlarının yapımı devam ederken mevcut park, dinlenme alanları ile spor aletlerinin bakım ve onarımları da sürdürülüyor” dedi.

İlçe genelinde ortak yaşam alanları ve çocuk oyun alanlarını arttırmak için planlı ve programlı olarak çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için çocuk parkları ve spor alanlarının çoğaltılmasını çok önemsiyoruz. Her geçen gün ilçemize yeni çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları kazandırmaya devam ediyoruz. Uygun olan her alanı yeşillendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here