“Kendi Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız”

0
286

bakan-isdemir1Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Payas’ta İncelemelerde Bulundu…

Geçtiğimiz hafta sonu ilimize gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Payas’ta bulunan İSDEMİR Tesislerinde ve Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesinde incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Hatay Milletvekillerinden Hacı Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ve beraberindeki heyet, Payas Kaymakamı İrfan Demiröz, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil tarafından karşılandı.

bakan-isdemir2

Heyetin İsdemir ziyaretinde, OYAK A.Ş. Genel Müdürü Coşkun Ulusoy ve ekibi tarafından İSDEMİR Tesisleri hakkında bilgiler verildi. TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Milletvekilleri, Payas Kaymakamı İrfan Demiröz ve Belediye Başkanı Bekir Altan İSDEMİR’in yeni yatırımlarından dolayı İsdemir yetkililerine teşekkür ederek; İSDEMİR’in üretim artışlarında kendilerinin önemli katkıları olduğunu belirttiler. Türkiye’yle birlikte büyüdüklerini ancak İSDEMİR’in Payas ve bölgesini biraz daha sahiplenmesi gerektiğini, personel alımlarında Payas’ta yaşayan gençlere öncelik verilmesini; aynı zamanda Payas esnaflarının da sahiplenilmelerinin gerektiğini; ayrıca iş barışının korunmasının önemli olduğunu belirterek bu konularda İSDEMİR ve yönetiminden biraz daha fedakar davranmalarını da istediler.

bakan-isdemir3

Heyet, Külliyeyi de Gezdi

Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ziyaretlerinde çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Bakan ve heyetine Payas Kaymakamı İrfan Demiröz Payas hakkında bilgiler verdi. Payas Külliyesinin tamamlanmasıyla iç ve dış turizmin Payas Körfezi’nde canlanma getireceğini, bu konuda yapılan çalışmaların artarak devam edeceğini belirten Bakan Yılmaz; bakanlıkların tüm desteklerini Payas’a vereceklerini belirtip çalışma ve planlamalardan memnun ve umutlu olduğunu dile getirerek Payas Yöneticilerine teşekkür etti.

bakan-isdemir4

Basın mensuplarına da bir açıklama yapan Bakan Yılmaz; “Osmanlı Devleti’nden kalan içerisinde hanı, kervansarayı, camisi, çarşısı bulunan mükemmel bir Mimar Sinan eseri gördük. Bu bakımdan belediye başkanımıza, valimize, kaymakamımıza, Vakıflar Genel Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Bu tarihi eserleri korumak, atalarımızdan kalan bu değerli yapıları en iyi biçimde bir sonraki nesle aktarmak en büyük görevimizdir.

Çünkü büyük devlet olmanın sorumluluğu da kendi değerlerinize sahip çıkmanızdır. Burada bu restorasyonda emeği geçen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a özellikle çok teşekkür ediyorum. Allah, yüzlerini ak eylesin. Yüz aklığı iki cihana bedeldir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here