Kaymakam Soytürk’ten Paskalya Kutlaması

0
91

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, hafta sonu Katolik Hristiyanlar tarafından kutlanacak olan Paskalya BAyramı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Dini bayramların; kardeşliğin, hoşgörünün, toplumsal kaynaşma ve dayanışmanın egemen olduğu, ortak değerler etrafında kenetlenme ile birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği müstesna günler olduğunu vurgulayan Kaymakam Soytürk; “Bulunduğumuz coğrafyada; Müslüman, Hristiyan ve Musevi vatandaşlarımız dünyada eşine pek rastlanmayan bir kaynaşma ve hoşgörü sergilemekte ve dini bayramlarımız geçmişten gelen tarihsel ve kültürel zenginliğe tanıklık etmektedir. Bu vatanın ayrılmaz parçaları olan farklı din ve inanışa sahip vatandaşlar, aynı gelenek ve görenekleri, aynı sevinç ve üzüntüleriyle şanlı bir tarihi paylaşmaktadır.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birlikte yaşama kültürünün en nadide örneğinin sergilendiği ilçemizde bu bayram günlerini hep birlikte kutlamak; şiddet, kin ve nefretin yaşandığı günümüzde tüm dünyaya önemli mesajlar vereceği şüphesizdir. Farklı dil, din, ırk ve mezhepten birçok insanın bir arada birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşadığı güzide ilçemiz de bu hoşgörü anlayışının yaşatılması kadar geleceğe aktarılması için de herkesin duyarlı olması gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Hristiyan âleminin Paskalya Bayramı’nı en kalbi duygularıma kutluyor, İlçemiz ve çevresinde yaşayan Hristiyan vatandaşlarımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here