Kaymakam Özyiğit; “Kadir Gecesi Kötülüklerden Arınmak İçin Bir Fırsattır”

0
52

kadir gecesi1Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınlayan İskenderun Kaymakam Hasan Özyiğit, Kadir Gecesinin önemine vurgu yaptı.

Kadir Gecesinin kötülüklerden arınmak için bir fırsat olduğunun altını çizen Kaymakam Özyiğit; “Kandil geceleri, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir.

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin yıldan daha hayırlı olan ve içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Kadir Gecesine erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatması; yeryüzünde barış ve huzura vesile olması hepimizin ortak temennisidir.

Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Aziz milletimiz, bu eşsiz fırsatın bilincinde olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi biçimde yararlanacağına inanıyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here