Kaymakam Demiryürek’ten İGC’ye 61. Yıl Kutlaması İçin Heyet Ziyareti

0
14

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluşunun 61. yıl dönümü dolayısıyla İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek beraberinde Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Yusuf Yıldırım, İGC’ye kutlama ziyareti gerçekleştirdi.

Kaymakam Demiryürek, gazetecilerin toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi noktasında üstlendikleri rolün önemine vurgu yaparak; “Gazetecilik, toplumsal bilinç ve demokratik işleyişin sağlanmasında kilit bir rol oynuyor. Sizlerin emekleri, halkımızın doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasını sağlıyor” dedi. Kaymakam Demiryürek, pandemi döneminin ardından yaşanan 6 Şubat depremleri ile zor dönemde vatandaşa en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

Son günlerde şiddetli yağışların İskenderun’da sıkıntıya dönüşmediğini belirten İskenderun Kaymakamı Demiryürek, Gaziantep, Konya, Kayseri Büyükşehir Belediyelerinin ilçede yaptığı kanalizasyon ile ilgili çalışmaların olumlu yansımalarına işaret etti.

Depremzedelerin konteyner taleplerine ciddi destek verdiklerini belirten Kaymakam Demiryürek, Karadeniz Holding’in Süheyla Sultan Gemisinde depremzedelerin konakladığını, Rauf Bey Gemisinde de yaklaşık 700 çocuğun üniversiteye hazırlık olarak okula dönüştürüldüğünü belirterek gemilerin İskenderun’dan ayrılacağını ifade etti.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurumların desteği ve ziyaretlerinin kendilerine büyük motivasyon sağladığını belirtti. Atar; “Gazetecilik mesleğini icra ederken aldığımız destekler bizler için çok kıymetli. Sizler de halkımız için özverili bir şekilde çalışıyorsunuz. Yüreğinize, emeklerinize sağlık” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here