Kariyerinize Kariyer Katmak İSTE’rmisiniz?

0
12

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ‘Mühendislik Tamamlama Programı’ ile Teknik Eğitim Mezunu Gençlere “Mühendis” olma şansını sunuyor.

Üniversite yaşantısına Teknik Eğitim Fakültelerinde başlayıp, mezun olan gençler İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik Tamamlama Programıyla kariyerlerine bir yenisini ekleme şansı buluyorlar. Mühendislik Tamamlama Programına hak kazanan öğrenciler lisans öğrencileri ile birlikte eğitimlerini tamamladıktan sonra ikinci bir unvan olarak mühendislik yapmaya hak kazanıyorlar.

İki yıl süren eğitimleri boyunca kendi alanlarında uzmanlaşan mühendislik tamamlama öğrencileri, mezun olduklarında teknik eğitim diplomalarının yanında mühendislik diplomalarını da almaya hak kazanıyor ve bu sayede iki diplomaya sahip olma şansı yakalamış oluyorlar.

İSTE’dikleri Alanda Uzmanlaşma Şansı

Üniversitelerin Teknik Eğitim Fakültelerinden mezun öğrenciler İSTE’de karşılığı olan bölümlerde mühendislik tamamlama eğitimlerini aldıktan sonra, bu alanda lisansüstü eğitimlerini de alabiliyorlar. Bu yıl 52 öğrenciye daha kapılarını açan İSTE,  yeni bölümleriyle de her geçen gün büyümeye devam ediyor, bu kapsam da Mekatronik Mühendisliği bölümünü bu yıl ilk kez öğrenci alımı gerçekleştirilecek. İSTE mühendislik tamamlama programıyla 2015 yılından bugüne kadar, 153 mezun kariyerlerine yeni kariyer ekleme olanağı buldu.

İSTE Bilgisayar Mühendisliği Rağbet Görüyor

İSTE’ye gelen mühendislik tamamlama öğrencileri; özellikle Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliğine rağbet gösterirken, bunun yanında İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanlarında da eğitim almaya devam ediyor.

Mühendislik Eğitiminde İste Farkı

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de; “Teknik bir üniversite olarak mühendislik alanında göstermiş olduğumuz başarı, mühendislik tamamlamada da öğrencilerimizin bizi İSTE’mesini sağlamıştır. Hem öğrencilerimiz hem de bizler biliyoruz ki TEKNOVERSİTE vizyonunu yaşatan bir üniversite olarak İSTE’den mezun olduklarında ülkemizin ihtiyacı olan her alanda nitelikli ve topluma faydalı bireyler ve mühendisler olacaklardır” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here