Karasayar; “Büyük Atatürk’ün Mirasına Sahip Çıkacağız!”

0
112

anma-karasayarAk Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar; “Cumhuriyet’imizin kurucusu, İstiklal mücadelesinin Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 75. yıldönümünde rahmetle, şükranla anıyorum” dedi. Ulu önder Atatürk’ün ölümünün yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınlayan Karasayar, mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi;

“Büyük Önder’in temel felsefesi bu ülkeyi muasırlaştırmak, milletimizin sahip olduğu imkânları güçlendirmek, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Hepimizin en temel görevi, onun bu ideallerini en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmektir. Bugün gelinen noktada, Türkiye’miz sanayi tesisleriyle, üniversiteleriyle, otoyollarıyla, eğitim ve sağlık alanındaki devasa gelişmeleriyle, tarım ve turizmdeki başarılarıyla, modern şehircilik uygulamalarıyla, her alanda standartlarını yükselterek, yarınlara güven ve umutla bakan bir ülke konumundadır.

Büyük Atatürk’ün dünyaya ilham vermeyi sürdüren mirasına sahip çıkarak kararlılıkla yolumuza devam edip, daha müreffeh bir geleceği inşa etmek için büyük bir azimle çalışıp, Türkiye’nin yeni uluslararası düzende hak ettiği yeri alması için millet olarak üstün bir gayret sarf etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here