Karaağaç Halkı İlçe Olmak İstiyor

6
350

karaağaç ilçesi1Karaağaç Mahallesi Muhtarı Rasim Yaşar’ın ve dokuz mahalle muhtarının katılımlarıyla gerçekleşen ilçe  olma imza kampanyası yoğun ilgi görüyor.

Karaağaç, Nardüzü, Karahüseyinli, Kışla, Büyükdere, Arpaderesi, Helvalı, Kozaklı ve Pirinçlik mahallerinin muhtarlarının  yoğun çalışmaları  tüm hızıyla devam ediyor.

Karaağaç  Mahallesi Muhtarı Rasim Yaşar  konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Bu mahalleler ilçe olmayı hak ediyor. Ben ve Muhtar arkadaşlarım elimizden gelen tüm gayretleri gösteriyoruz. Mahallelerimizi bir çatı altında toplayıp, mahalle sakinleri ile birlikte birlik ve beraberlik  içerisinde olacağız” dedi.

6 YORUMLAR

  1. Karaağaç ve diğer 9 mahalle Arsuz İlçesine bağlıdır. Siz kendinizi Devlet kararı olmadan ilçe yapamazsınız. Karaağaç, Nardüzü, Karahüseyinli, Kışla, Nergizlik, Kozaklı, Harlısu, Helvalı, Arpaderesi ve Pirinçlik mahalleri Arsuz İlçesinin topraklarıdır. Bu böyle bilin.

  2. Karaağaç ve Nardüzü mahalleleri ile Karahüseyinli, Kışla, Nergizlik, Kozaklı, Harlısu, Helvalı, Arpaderesi, Büyükdere ve Pirinçlik köylerinin İskenderun’a tekrar bağlanması gereklidir. Arsuz ilçesinin sınırı Derekuyu ve Çengen köylerinden başlıyor. Bu yanlışı sonunda anladım. Karaağaç, Nardüzü ve 9 köy halkı Arsuz ilçesine bağlı kalmayı kabul etmeyecektir. Bu nedenle İskenderun ilçesine bağlanmak için imza kampanyası başlatın. 30 bin imza toplayın. İnanıyorum ki İskenderun’a tekrar bağlanacaksınız. Saygılarımla.

  3. KARAAĞAÇ, NARDÜZÜ, KARAHÜSEYİNLİ, KIŞLA, NERGİZLİK, KOZAKLI, HARLISU, HELVALI, ARPADERESİ, BÜYÜKDERE VE PİRİNÇLİK KÖYLERİ TEKRAR İSKENDERUN’A BAĞLANMALI. ARSUZ’UN İLÇE SINIRI DEREKUYU, ÇENGEN VE YUKARI ÇENGEN KÖYLERİNDEN BAŞLATMAKTADIR. İLÇE SINIR HARİTASI BÖYLE ÇİZİLMİŞTİR. DEĞERLİ KARAAĞAÇ HALKI HAKKINIZI SONUNA KADAR ARAYIN. İSKENDERUN İLÇESİNE BAĞLANMAK İÇİN TEKRAR İMZA KAMPANYASI BAŞLATIN. 30 BİN İMZA TOPLAYIN. KARAAĞAÇ, NARDÜZÜ VE 9 KÖY İSKENDERUN’A TEKRAR BAĞLANMALIDIR. ARSUZ İLÇESİ BURAYA 35-40 KM. UZAKLIKTADIR. BUNU UNUTMAYIN İNAYORUM İNŞALLAH TEKRAR İSKENDERUN’A BAĞLANACAKSINIZ. SAYGILARIMLA.

  4. TAMAM BEN KARAAĞAÇ MAHALLE MUHTARI OLARAK KARAAĞAÇ, NARDÜZÜ VE 9 KÖYÜN İSKENDERUN’A BAĞLANMASI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIM. SÖZ VERİYORUM BU İŞİN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAM. ARSUZ’A BAĞLI KALMAK İSTEMİYORUZ. BURASI ÇOK UZAK ARSUZ İLÇE MERKEZİ 30 KM. UZAKLIKTA. İSKENDERUN İLÇE MERKEZİ 4 KM. UZAKLIKTA YAKINDA İSKENDERUN’A TEKRAR BAĞLANACAĞIZ EMİN OLABİLİRSİNİZ. SAYGILAR.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here