Kaldırım İşgallerine Sıkı Denetim

0
72

bld-kaldırım işgali1İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçe merkezinde işgal edilen kaldırımlara yönelik denetimler ile esnaflara uyarılar yaptı.

İskenderun Belediye Zabıtası, Savaş Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesi, Şehitpamir Caddesi, Namık Kemal Caddesi başta olmak üzere ara sokaklarda bulunan tüm esnafları kaldırım işgallerine karşı uyardı. Kaldırım işgaline karşı bu güne kadar yapılan uyarıların bazı esnaflar tarafından dikkate alınmadığını belirten ekipler, işgaliyede ısrar eden esnafların yaya trafiğini engelleyerek, halkın alış veriş yapma olanağını ortadan kaldırdıklarına dikkat çekerek, yaya trafiğini etkileyecek şekilde dükkân önlerine koyulan eşyaların içeriye alınmasını istedi.

bld-kaldırım işgali2

Kaldırım işgaline karşı gelen şikâyetler doğrultusunda sıkı bir denetim uygulayacaklarını ifade eden İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu bu konuda esnafların duyarlı davranması gerektiğini kaydetti. Kaldırımların yaya geçitleri için kullanılması gerektiğini ve işgale izin vermeyeceklerini dile getiren Uçucu; “Şehrimizde bu tür manzaraların yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Bugün yaklaşık 20 kişilik bir ekiple kaldırım işgalleri hususunda denetimler yaptık. İşgal konusunda yoğun şikâyetler alıyoruz. Alış veriş yapan vatandaşlarımız kaldırımları kullanması gerekirken, işgal yüzünden yol ortasında yürümek zorunda kalıyor. Bu konuda gerekli uyarıları yaptık, bu günden sonra esnaflarımızın kaldırımları işgal etmeyerek, bize yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here