İTSO’dan İspanya ve Portekiz’e İş Gezisi 

0
573

itso-iş gezisi1İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve iş adamları İspanya ve Portekiz’e iş gezisi düzenlediler.

İTSO yönetim kurulu üyesi Bülent Seküçoğlu, Gassan Kuran, Muhsin Yeter, Meclis üyeleri Fuat Keser, Necdet Tatlı, Ali Çıtanak ve bazı iş adamlarından oluşan Türkiye, Portekiz-İspanya Sanayi ve Ticari ilişkileri araştırma ve geliştirme heyeti, Portekiz ve İspanya’ya turizm ve iş amaçlı bir geziye katıldılar. Kendi imkânları ile düzenledikleri  gezide Heyet, ilk ziyaretlerini Lizbon T.C. Ticaret Müşaviri Başak Seçkin’e gerçekleştirdi.

itso-iş gezisi2

İkinci ziyaret ise İspanya’nın Başkenti  Madrid T.C. Ticaret Müşaviri  Fatma Kayhan ve son olarak da Barselona T.C. Baş Konsolosu Emir Salim Yüksel ve T.C. Ticaret Müşaviri Ayfer Çomoğlu ziyaret edilerek görüşmeler yapıldı.

Baş Konsolosluk ve Ticaret Müşavirleri nezdinde yapılan görüşmelerde ülkelerin genel bilgileri, vergi oranları, dünya ve ülkemiz ile olan ticaret şekilleri hakkında ön bilgiler alındıktan sonra, bölgemiz ve ülkemizin bu ülkelerle olan sanayi ve ticari ilişkilerinin nasıl geliştirilebilirliği hususunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

İTSO yönetim kurulu üyesi Bülent Seküçoğlu, gezi hakkında yaptığı değerlendirmesinde; “Turizmden sanayi ürünlerine, otomotiv yedek parçadan tarım ürünlerine kadar birçok üründe dış ticaret hacmimizi yükseltilebilme olanağımız var. Bu konuda Konsolosluklarımızın ve Ticaret Müşavirliklerimizin de her zaman bizlere yardımcı olmaya hazır olduklarını ifade etmeleri iş adamları olarak bizleri umutlandırmıştır” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here