İSTE’ye Yeni Bir Laboratuar Daha

0
20

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Laboratuar imkânlarını geliştirmeye devam ediyor. İSTE Hayırsever ve eğitim sever iş insanı Recep Atakaş’ın katkılarıyla hazırlanan Elektroteknik Laboratuarı’nın açılışını yaptı.

Açılışa İSTE Rektörü Tolga Depci, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Veysel Eren, Rektör Yardımcısı Suha Orçun Mert ve Rektör Yardımcısı Meltem Eken katıldı. İSTE’ye kazandırılan yeni laboratuar Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Eğitim ve Sınav Yönergesinde istenen özelliklerin tamamını karşılıyor.

“Her zaman üniversitemizin yanında olan hayırsever iş insanı Recep Atakaş Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerine başlayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci; “Atölye ve laboratuar imkanlarımızı depremden sonrada durmadan geliştirmeye devam ediyoruz. Bu laboratuar yetiştirdiğimiz denizcilerimizin uygulamalı eğitimleri için çok önemli. Açılışı kardeş üniversitemizin değerli Rektörü Veysel Eren ile yapmış olmakta memnuniyet verici. İki kardeş üniversite olarak her zaman birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here