İSTE’li Gençler, Hayatı Sessize Aldı, Kitap Okudu!

0
1

İskenderun Gençlik Merkezi ve İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Elektrik Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencileri, Öğretim Üyesi Dr. Volkan Akdoğan ile birlikte sahilde iki gün boyunca telefonlarını ve hayatı sessize alıp “Kitap Okuma Farkındalığı” kapsamında kitap okuma faaliyeti gerçekleştirdiler.

Gençler kitap okurken sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar gençlerimizi hayranlıkla izlediler ve saygı duyarak ses yapmamaya gayret ettiler.

Etkinliğe katılan gençler, okumanın sadece okuldan ibaret olmadığını, okulları bitip mezun olduktan sonra hayatlarının ilerleyen zamanlarında da okumanın, kendilerini geliştirmenin, hem meslekleri hem de kendileri için önemli olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini ifade ettiler.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin ise konuyla ilgili değerlendirmesinde; “Gençlerimizin başka birçok seçenekleri varken, kitap okumak için bir araya gelmesi toplumumuz için çok önemli ve değerli bir örnektir. Gençlerimiz okumaya devam ettikçe ülkemiz de o oranda gelişecek ve ilerleyecektir. Onlara güvenimiz sonsuz!” açıklamasında bulundu.

Keskin ayrıca, faaliyeti birlikte yürüttükleri İSTE Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Volkan Akdoğan’a da bu çalışmadan dolayı teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here