İSTE’den Yeni Bir İş Birliği Protokolü

0
20

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve Deniz Üs Komutanlığı ile eğitim iş birliği protokolüne imza attı. İmzalanan protokol çerçevesinde bölgedeki kurum ve kuruluşlarla olan iş birliklerine bir yenisini ekleyen İSTE askeri personele yabancı dil eğitimi verecek.

39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve Deniz Üs Komutanlığı’nda görev yapan Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Devlet Memurlarına İSTE-MESEM aracılılığıyla verilecek dil eğitimlerinin en yakın zamanda başlaması planlanıyor.

İSTE’yi ileri taşımak için yerel, ulusal ve uluslararası tüm iş birliklerine hazır olduklarını belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci; “Yetenek Vadisi için projemizi yazarken çok önemli işlere imza atacağımızı, Hatay’a hizmet edeceğimizi hayal etmiştik. Çok şükür hayallerimiz gerçekleşiyor.

Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, İskenderun Ticaret Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi iş birliğinde kurulan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) destekli Cazibe Merkezleri Destekleme Programı projesi olan İSTE-Yetenek Vadisi’nde (MESEM) eğitimlerimiz pek çok alanda 2023 Kasım ayından bu yana aktif olarak sürdürülüyor.

Bugün 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve Deniz Üs Komutanlığı ile imzaladığımız protokolle hem eğitimlerimize hem de iş birliklerimize bir yenisini eklemiş olduk” değerlendirmesinde bulundu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here