İSTE’den Uluslararası İşbirliklerinde Emin Adımlar!

0
24

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) uluslararası işbirliklerinin sayısını artırma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Uluslararası işbirlikleri kapsamında yeni bir anlaşmaya daha imza atan İSTE Hatay’ın kardeş kenti Almanya Aalen’de bulunan Aalen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile Erasmus KA-1 ana eylem hareketliliği için anlaştı.

Bireylerin Öğrenme Hareketliliklerini kapsayan KA-1 kapsamında kısa süre önce ikili anlaşma ile İSTE öğrenci ve personellerinin Avrupa’nın kalbinde gerçekleşmekte olan bilimsel gelişmeleri yerinde izlemelerinin önü açıldı. İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci deprem zamanında üniversitemizi unutmayan ve taziye mesajı gönderen Aalen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harald Rieger’i makamında ziyaret etti. Rektör Depci, İSTE ortağının sahip olduğu ve KA131 Projesi kapsamında desteklenecek olan personelimize sunulacak olan hizmetleri yerinde inceledi.

Ziyaret ile ilgili bir değerlendirme yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci; “Güzide Hatay’ımızın kardeş kenti olan Aalen şehrini ziyaret etmekten ve burada üniversitemize bir kardeş üniversite kazandırmış olmaktan onur ve mutluluk duydum. Aalen Uygulamalı Bilimler Üniversitesin depremin ilk anından beri bize destek mesajlarını iletmiş olan ender ortaklarımızdan biri.

Yapmış olduğum ziyarette üniversitede sunulan imkânların ileride bu kuruma hareketlilik gerçekleştirecek olan personel ve öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunacak potansiyelde olduğunu görmek beni gururlandırdı. Bu vesile ile ortağımız Aalen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harald Rieger’e ve ekibine şahsım ve İSTE adına teşekkür ederim. Ortaklığımızın ilerleyen zamanlarda katlanarak büyüyeceğine ve bu ortaklıktan istifade edecek personelimize ve öğrencilerimize katkı sağlayacağına olan inancım tam” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here