İskenderunlu Genç Yönetmene Jüri Özel Ödülü

0
87

genç yönetmen1Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi İskenderunlu Yasin Sağlam’ın, 2014 yılında çektiği 59 saniyelik Denge isimli deneysel kategorideki filmi, son olarak Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 15. KISA-CA Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali’nde Deneysel Kategorisinde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Daha önce Silhouette Ulusal Kısa Film Festivali, Deneysel Dalı, En İyi Film Ödülü kazanan ve 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde ve TÜSİAD Kısa Filmleri Bölümü’nde gösterilen Denge, yurtiçi ve yurtdışından 300’e yakın kısa filmin başvuru yaptığı festivalde 57 film ön değerlendirmeden de ödül aldı.

genç yönetmene ödül (3)

Festivalin açılış konuşmalarının ardından 4 kategoride dereceye giren filmlerin yönetmenleri ödüllerini jüri üyeleri ve protokol üyelerinin elinden aldı. Ayrıca festivalde ödül alan filmlerin yönetmenlerine Selçuklu Belediyesi tarafından kamera hediye edildi.

Yasin Sağlam’ın Denge’si 17 Filmle Yarıştı

Festivalde Kurmaca kategorisinde bu yıl 13 film ön elemeyi geçerek jüri değerlendirmesiyle dereceye girenler ödüllendirildi. Deneysel Kategorisinde ise 17 film ön elemeden geçerek jüri değerlendirmesiyle ödüle layık görüldü. En İyi Deneysel Film Ödülü’nü Yönetmenliğini Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Ezgi Büşra Çınar’ın yaptığı ‘Enkaz’, Prof. Dr. Alim Şerif Onaran Özel Ödülü’nü yönetmenliğini Dhaka Üniversitesi’nden Ahmed Salekin’in yaptığı ‘Zemin’ ve Jüri Özel Ödülü’nü ise Yönetmenliğini Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Yasin Sağlam’ın yaptığı ‘Denge’ isimli film aldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here