İskenderun’da İlk Kez Gerçekleştirilen ‘Güzellik Eğitimi’ne Yoğun İlgi

0
30

İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası, Seher Yanmaz Akademi ve Enna Kozmetik Hatice Yılmaz ortaklığıyla ‘Hatay Güzellik Uzmanlığı Ücretsiz Bilgi Paylaşımı Semineri’ İskenderun’da gerçekleştirildi.

Ramada Otel’de gerçekleştirilen eğitim seminerine, 300’den fazla kuaför ve güzellik uzmanı katılım gösterdi.

Farklı şehirlerden gelen uzmanlar, katılımcılara, cilt bakımında matematiğin önemi, cilt uygulamalarında etken maddelerin ve vitaminlerin etkisi, göz çevresi toparlama kılcal damar giderme, karın çatlakları giderme, microneedling yüz anatomisi, collagen ip protokolü, teorik ve uygulamalı kalıcı makyaj silme eğitimi konularında seminer verdiler.

Programın başlangıcında kısa bir konuşma yapan İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nurettin Tabaş, pandemiden dolayı uzun zamandır herhangi bir etkinlik yapamadıklarını söyledi. Uzun zamandan sonra meslektaşlar olarak bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını kaydeden Tabaş, etkinliğin yapılmasında emeği geçenlere ve uzman eğitmenlere teşekkür etti.

Konuşmanın ardından, uzman eğitmenler Aysun Özdemir, Ceylan Sancar, Başak Tatar, Mine Çelikkaya, Nermin Çelikkaya, Fatmagül Upçin, Nurcan Şahin’e plaket verilirken sponsor firmalara da teşekkür edildi.

Seminerin sunumunu yapan Kuaför Bülent Akıncı, seminer hakkında verdiği bilgilerde; “Hatay genelinde yapmış olduğumuz mesleki bilgi paylaşımı olarak düzenledik programı. Programımız İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası, Seher Yanmaz Akademi ve Enna Kozmetik Hatice Yılmaz işbirliğiyle yapılmıştır. Burada şehir dışından gelen eğitmen dostlarımız var, aynı zamanda bizi destekleyen sponsor firmalarımız da var. Onlarla birlikte mesleğimiz adına, güzellik sektörü adına bir nebze katkı sunmak, gelen arkadaşlarımızı bilgilendirmek amaçlı yapılmış bir programdır. İçeride çok güzel bir kitle var. Hatay’ın birçok yerinden gelen meslektaşlarımız var. İleriki günlerde de daha güzel programlar yapacağız diye düşünüyorum” dedi.

Seher Yanmaz da programda önemli bilgi paylaşımı olacağını kaydederek; “Çok kıymetli hocalarımız var. Sektörde bilinmeyen teorik bilgileri sunumlarında anlatacaklar. Çok kıymetli bilgileri meslektaşlarımıza vermeyi hedefledik. Bu tarz organizasyonları inşallah odamız ile birlikte daha geniş kitleye her yıl yaymayı planlıyoruz” diye konuştu.

İnsan anatomisi üzerine sunum gerçekleştiren Mine Çelikkaya da, vücudumuzda kaç tane hücrenin olduğu, karmaşık yapımızın nasıl olduğu, işlevleri bakımından nasıl çalıştığı ve en önemlisi de var oluşumuzun sebebiyle meydana gelen matematiksel pi oranını anlattı. Cilt bakımı konusunda suyun önemine vurgu yapan Çelikkaya; “En basit bakım içtiğimiz sudur. Ev hanımlarının ilk önce doğpru su içmekle işe başlamalılar ki tüm organları sağlıklı çalışsın. Mutlaka bilirkişilerden yardım alarak, cilt analizlerini yaptırarak,  ne yapmaları gerektiğini öğrenmeliler” dedi.

Collagen ip protokolü konusunda katılımcılara bilgi aktaran Nurcan Şahin ise, kadınlara yönelik cilt bakım tüyoları vererek; “Kadınların yapmaları gereken en önemli şey, temizlik. Ciltlerini temiz tutmalı, güneş koruyucularını sürmeli ve mutlaka su içmeye önem göstermeliler. Cildimizin en önemli maddesi su, doğru su tüketmemiz gerekiyor. Ara sıra da olsa salonlarımızı ziyaret edip cilt analizi yapmaları, yapılan analize göre evde yapmaları gerekenleri uzman arkadaşlarımızdan öğrenmeleri gerekir. Kadınların yaptığı en büyük yanlış kendilerine uygun olmayan maskeleri kullanmak, bu şekilde cilt yapısına hasar veriyorlar. O nedenle öncelikle bir uzmanla görüşüp, ona göre hareket etmeliler. Çünkü her cilt tipine göre farklı ürünler kullanılması gerekir” diye konuştu.

Kimyager Salih Demet de, ‘içilebilir sıvı kolajen’in kullanımları, içerikleri ve faydaları ile ilgili bilgiler aktardı. Eğitimlerin yanı sıra, sponsor firmalar da ürünlerini tanıtarak, satışa sundu. Katılımcılara çekilişle firmalardan hediyeler de dağıtıldı. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here