İskenderun Polisi Bilgilendirmeye Devam Ediyor

0
68

emniyet haber3İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği bünyesinde “Umut Güvercinleri” projesi devam ediyor.

Güvenli Hayat – Güvenli Gelecek / Çocuk ve Gençler için Sosyal Destek ve Koruma Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanıp uygulamaya konulan “Umut Güvercinleri” projesi doğrultusunda, İskenderun Ticaret Sanayi Odası Konferans Salonunda, İskenderun Polisi, İskenderun Lisesi ile Şemsettin Mursaloğlu Lisesi 11. ve 12. Sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

Güvenli Hayat – Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Destek ve Koruma Programı (ÇOGEP) öğrencilere gelecekte örnek teşkil edebilecek rol modellerle buluşturma projesi olarak uygulamaya konuldu. Bu projede ilk olarak yer alan İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, öğrencilerle bir araya geldi. Hayatını, prensip, fikir ve çalışmalarını esprili dille anlatan Başar, öğrencileri ibret dolu hayat hikâyesinin zaman ve mekânlarında geziye çıkardı. Yer yer öğrencilere duygulu anlar yaşatan Başar, öğrencilerin ilgilerini toplamaları için kıssa ve fıkralarda anlattı.

Polislik mesleğini beyaz gömlekle kömür taşımaya benzeten Başar, polisin halkın huzur ve güvenliğini sağlayan bir meslek olduğu için kutsal bir görevi olduğunu sözlerine ekledi. Konferansa katılan öğrenciler, konferansın çok faydalı geçtiğini belirterek Emniyet Müdürüne ve Toplum Destekli Polislere çok teşekkür ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here