İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden Lise Mezunlarına Ücretsiz Kurs

0
95

halk eğitim merkezi3Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, üniversite ve diğer sınavlara hazırlanan liseden mezun olmuş öğrencilere, açacağı ücretsiz yetiştirme ve destekleme kursları ile destek verecek.

Açılacak olan yetiştirme ve destekleme kurslarının kayıtları, Halk Eğitim Merkezinde alınmaya başlamış olup kayıtlar 15 Eylül’e kadar devam edecek.

İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suat Nesim Sarı konu hakkında yaptığı açıklamada; “Açılacak yetiştirme ve destekleme kursları Halk Eğitim Merkezi bünyemizde verilecektir. Mezun öğrenciler için açılacak kurslar konusunda çalışmalar yaptık. Öğrencilerimizin, Hayat Boyu Öğrenme, okullar ile sınırlı kalmayan; evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen; öğrenmenin yaş, sosyal statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebilen çalışma ve yaşam biçimidir.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz toplumumuzun ihtiyacı olan her türlü yetiştirme, mesleki eğitim, beceri kazandırma yeridir. Toplumun gelişmesinde ilerlemesinde Halk Eğitim Merkezimiz önemli bir fonksiyona sahip olduğu için çalışmalarımızı bu titizlikle yapmaktayız” diye konuştu.

Mezun olan öğrencilere yönelik Halk Eğitim Merkezinde açılacak kursların ücretsiz olacağını vurgulayan Suat Nesim Sarı; “Biz mezun olan öğrencilerimize Halk Eğitim Merkezimizde ücretsiz olarak destekleme ve yetiştirme kursları açarak halkımızın eğitim istek ve ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here