İskenderun Gençlik Merkezinden “Namazda Bereket, Sporda Hareket Var” Projesi

0
199

İskenderun Gençlik Merkezi tarafından “Namazda Bereket Sporda Hareket Var” adıyla başlatılan proje kapsamında, Kaptan Paşa Camiinde sabah namazına gelen cami cemaati ve gönüllü gençler birlikte sabah sporu yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin; “Çok uzun zamandır başlatmayı düşündüğümüz bir projemizdi. Sizlerde takdir edersiniz ki, yapılan çalışmalar, devamlılığı olması durumunda anlam kazanır. Bizde proje ortaklarımızı iyi belirledikten, alt yapı çalışmasını tamamladıktan sonra bugün itibariyle başlangıcımızı yaptık” dedi.

Yaklaşık 2 yıldır “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesinin devam ettiğini hatırlatan Keskin; “Bu süre zarfında gelen gençlerimizle cemaatin arasında, ortak noktalarla, daha çok kaynaşmalarını, aynı zamanda daha sağlıklı bir toplum için her kesime ulaşılmasını hedefliyoruz.

Proje şu şekilde uygulanıyor; proje ortaklarımızdan Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden gönüllü gençlerimizi, araçlarımızla camiye getiriyoruz. Cami cemaati ile birlikte sabah namazını kılıp, yine proje ortaklarımızdan Feniks Spor Kulübünün Antrenörü M.Ali Selçuk gençlerimize ve cami cemaatine, cami içerisinde spor yaptırıyor. Elimizden geldiğince projeyi devamlı hala getirip uygulamada kalması için çaba göstereceğiz.

“Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” ve “Namazda Bereket, Sporda Hareket Var” projelerimiz artık paralel bir şekilde devam edecek. Ayrıca en büyük destekçimizde her zaman için, Kaptan Paşa Cami İmamı Hamit hocamız oluyor. Onun güzel düşünceleri, gençleri sahiplenmesi ve yenilikçi fikirleri bizlere de şevk veriyor. Bu anlamda her hafta Perşembe günü yapacağımız bu çalışmayı önümüzdeki haftalarda 2 güne çıkarmayı planlıyoruz. Herkesi “Namazda Bereket, Sporda Hareket Var” projemize davet ediyoruz. Gençlik Merkezi ailesi olarak kendisine de çok teşekkür ederiz” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here