İskenderun Belediyesi Kaldırımsız Cadde ve Sokak Bırakmıyor

0
145

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Fener Caddesi’ndeki asfalt çalışmalarının ardından, kaldırım yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında caddenin her iki yanı komple yenileniyor.

Çeşitli nedenlerle bozulan, tahrip olan kaldırımların yerine desenli karolar döşeniyor. Görme engelliler için iz yolu, engelliler ve garaj girişleri için de rampalar yapıldığı çalışmalar titizlikle sürdürülüyor.

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e teşekkürlerini iletti. Yer ve bölge ayrımı gözetmeksizin şehir genelinin tümünde kaldırım yenileme, kilit taşı döşeme ve yol asfaltlama çalışmalarını sürdüren İskenderun Belediyesi, İskenderun’u daha modern ve yaşanabilir kent haline getirmeye gayret gösteriyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kentin birçok farklı noktasında çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Ekipler, kaldırım yapımı, kilit taşı döşeme ve şehrin muhtelif yerlerinde yol asfaltlama çalışmalarını hızla sürdürüyor. İskenderun halkı hizmetin en güzelini hak ediyor” diye konuştu.

Sahil Bandında Yeni Park Alanları Yapılıyor

İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından da sahil bandında yeni park alanları yapılıyor. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, tarafından verilen talimatlar sonucu yapılan incelemeler neticesinde park yapımına müsait olabilecek alanlar tespit edilerek çalışmalar başlatıldı.

Çalışmalar tamamlandığı zaman hem çocukların hem de yetişkinlerin spor ve sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern, ferah alanlar oluşturulmuş olacak. Şehir genelinde ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen bölgelerde yürütülen park yapım çalışmalarında,  öncelik olarak çocukların sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilecekleri oyun alanları, yetişkinlerin kullanabileceği fitness alanları, basketbol sahaları, bank ve kamelyalar yapılıyor.

İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştiren park yapım çalışmaları arasında sahil bandında teysir’in karşında park yapımları devam ediyor. Mevcut olan parklarda ise spor aletleri yenileniyor. Ardından peyzaj çalışmaları yapılıyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kente yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceklerini belirterek amaçlarının halka en iyi hizmeti vermek olduğunu belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here