İSDEMİR ‘Otomotivde Kalite Belgesi’ni TÜV NORD Türkiye’den Aldı

0
80

isdemir'e kalite ödülüTÜV NORD Türkiye, kendi alanında Türkiye’nin en büyük üreticisi olan İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları’na (İSDEMİR) otomotiv sektörünün en prestijli belgesi olan ‘ISO/TS 16949’i verdi.

Kalite ve standartlar konusunda şirketlerin Teknik Kontrol ve Belgelendirmesini gerçekleştiren TÜV NORD Türkiye, otomotivin temel girdisi olan yassı çelik üretiminde yakaladığı yüksek imalat standartları neticesinde, İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları’na (İSDEMİR) ‘ISO/TS 16949 Kalite Belgesi’ni verdi. ‘Kalite Yönetim Sistemi’ni temsil eden ve otomotiv sektörünün en prestijli belgelerinden biri olarak kabul edilen ISO/TS 16949’i almayı başaran ISDEMİR, hem kendi markasını yaratma yolunda hızla ilerleyen Türk otomotiv sanayisine hem de ihracat pazarlarına gerçekleştirdiği yassı çelik üretimini bu belgeyle taçlandırdı.

TÜV NORD Teknik Kontrol ve Belgelendirme Genel Müdürü Dr. Eşref Ünsal, yüksek mukavemet ve şekillenebilirlik gerektiren jant ve şasi parçalarının imalatında kullanılmak üzere jant ve şasi çelikleri üretimi gerçekleştiren İSDEMİR’in, ciddi ve disiplinli takım çalışması sonunda, otomotiv sektörünün en prestijli belgesi olan ‘ISO/TS 16949’ belgesini almaya hak kazandığını belirtti. Dr. Eşref Ünsal konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ISO/TS 16949, kalite yönetim sisteminin kurulum, sürdürülebilirliği ciddi ve disiplinli bir takım çalışmasını gerektirmektedir. İSDEMİR bu zorlu hazırlık sürecini tamamladıktan sonra belgelendirme için, otomotivde birçok firmanın Türkiye’deki üretim yelpazesini genişletme incelemesi ile meşgul olan TÜV NORD’u seçmiştir. Toplam 20 adam-gün süren bir tetkikin ardından belgelendirme süreci başarı ile tamamlanmış ve İSDEMİR bu prestijli belgeyi almaya hak kazanmıştır. İSDEMİR bu belge ile büyüklüğü ve üretim kapasitesinin yanında otomotiv endüstrisinin de kalite gereklerini yerine getirdiğini kanıtlamıştır.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here