İngilizce Kompozisyon Yarışması 1.si İkem’li Cankat Pazarlı Cambridge Yolcusu

0
477

ikem koleji37Özel İkem Koleji konferans salonunda yapılan İngilizce kompozisyon yarışmasının birincisi 7-C sınıfından Cankat Pazarlı büyük ödülü kazandı.

‘Dünya vatandaşı olmak ne demektir?’ konulu İngilizce kompozisyon yarışmasına katılan öğrenciler jüri üyeleri İngilizce Öğretmeni Lisa Shannon, MKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şehriban Çek ve Uluslararası Eğitim Danışmanı Canan Severoğlı Elbasan karşısında tekrar kompozisyonlarını okudu. Jürinin sorularına cevap da veren öğrenciler sonucu merakla beklediler. Jüri üyeleri ‘Dünya Vatandaşı Olmak Ne Demektir?’ konulu İngilizce Kompozisyon yarışmasında bir birinden özgün ve yaratıcı kompozisyonlardan 1.yi belirlemekte zorluk çektiler. Jüri üyeleri yarışmanın 1.si olarak İkem Koleji 7. sınıf öğrencisi Cankat Pazarlı’yı büyük ödüle layık gördü. Cankat Pazarlı, büyük ödül olan EF International Language Schools Cambridge merkezinde eğitim, konaklama, öğünler, ders kitapları ve uçak biletini almaya hak kazandı.

ikem koleji38

Yarışmaya katılan diğer öğrenciler ise birer Teşekkür Belgesiyle ödüllendirildi. Tören sonrası Özel İKEM Koleji Kurucusu ve Genel Müdürü Levent Yılmaz; “Bilindiği gibi uluslararası programlarda bölgenin en başarı okulu olma özelliğini koruduk. İKEM’li olan her öğrencinin birer dünya vatandaşı olarak yetişmeleri için uluslararası çalışmaları okulumuz olarak desteklemeye devam edeceğiz” diyerek yarışmada birinci olan Cankat Pazarlı’yı tebrik etti ve eğitimindeki başarılarının devamını diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here