İİBF Öğrencileri Özel Sektör Temsilcilerinin Tavsiyelerini Dinledi

0
304

mkü-özel sektör1MKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin sahip oldukları teorik bilgileri pratik bilgilerle pekiştirmek ve öğrencileri özel sektörün şartlarına hazırlamak amacıyla “Özel Sektörün İ.İ.B.F Mezunu Öğrencilerde Aradığı Nitelikler ve Beklentiler” konulu panel düzenlendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin düzenlediği ve moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Özbirecikli’nin yaptığı panele Yeminli Mali Müşavir Abdullah Korkmaz, Yeminli Mali Müşavir Nevzat Barak, İş Adamı Aykut Özbuğday ve İş Adamı Tahsin Kabaali katıldı. Konuşmacılar kendi hayat hikâyelerinden kesitler sundukları ve zaman zaman esprileriyle öğrencileri motive ettikleri programda çalışmanın önemine dikkat çektiler.

Panel öncesi konuşma yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Bulut, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak üniversitenin dış dünyaya bakan yüzü olduklarını ifade etti.  Şu anda aktif olarak fakültelerinde işletme, iktisat ve kamu yönetimi bölümlerinin bulunduğunu aktaran Prof. Dr. Yakup Bulut, bu üç bölümün de hem kamu sektöründe hem de özel sektörde iş bulma imkânlarının çok fazla olduğunu dile getirdi.

mkü-özel sektör2

Üniversitede, öğrencilere bir takım teorik bilgiler verdiklerini söyleyen Bulut,  bu tür etkinliklerle öğrencilere dış dünyanın içerisinde de bir hayat olduğunu hatırlatmak istediklerini belirtti. Bulut, Hatay’ın önemine de vurgu yaptığı konuşmasında; “Bu coğrafya kendi insan kaynaklarını üniversitesiyle, iş dünyasıyla, maddi ve manevi kaynaklarıyla, çok kültürüyle buluşturup farkındalık oluşturursa Hatay’ın önü sonuna kadar açılır” dedi.

Prof. Dr. Yakup Bulut, konuşmasının ardından sözü her biri kendi alanında başarıyı yakalamış konuklara bıraktı. Konuklar, öğrencilerin dikkatli gözlerle kendilerini takip ettikleri programda, tecrübelerinden hareketle öğrencilere neler yapmaları gerektiği konularında tavsiyelerde bulundular. Bütün konuşmacıların hem fikir olduğu ortak nokta ise, öğrencilerin okul sıralarında vakitlerini okuyarak ve araştırarak geçirmeleri gerektiği konusuydu.

Soru cevaplarla devam eden program, öğrencilere verilen katkılardan ötürü konuklara yapılan çiçek takdimiyle sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here