İGC’den HBB Başkanı Öntürk’e Tebrik Ziyareti!

0
5

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC), 31 Mart yerel seçilerinin ardından Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı olan Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Öntürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Öntürk İGC yönetimi ve üyelerini EXPO Antakya Yerleşkesindeki bürosunda ağırladı.

İGC Başkanı Diyap Atar’ın beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerin ziyaret ettiği Öntürk, Hatay’ın birleştirici gücü olmak için çabaladıklarını, bölgenin hafızası olan gazetecileri de burada ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, ziyaret esnasında; “Yapılan yerel seçimlerin sonrasında yeni görevinizi tebrik ediyorum.  Seçim meydanlarında söylemlerinizde her zaman için önceliğimiz Hatay diyordunuz. Deprem bölgesi Hatay’ın ayağa kaldırılması için sizlere kolaylıklar diliyorum” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntür ise; “Hatay Büyükşehir Belediyesini adeta talan etmişler, çok ciddi ve hukuksuz çalışmalar yapılmış. Şu anda Sayıştay ekipleri inceleme ve denetimlerini yapıyor. Yapılanların tamamını kamuoyuyla paylaşacağım.

Dün ne söylediysem aynı sözüm geçerlidir. Hatay’ın tüm ilçeleri bir birinden ayrılmaksızın hizmetleri aynı ve adaletli şekilde hizmet edeceğiz. Biz milletimize ne söz verdiysek gelecek kaygısı yaşamadan bu hizmetleri yapacağız. Gerçekten Hatay Büyükşehir Belediyesi içirişinde çok ciddi usulsüzlükler yapılmış. Hatay halkının hakları çarçur edilmiş” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here