HBB Personeli En Düşük Maaşı 25 Bin 524 Lira Oldu

0
27

Sendika ile HBB Anlaştı, Çalışanlara Yüzde 82,5 Zam
HBB Personeli En Düşük Maaşı 25 Bin 524 Lira Oldu!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personel için ‘Sürekli İşçi Ek Zam Protokolü’ imza töreni gerçekleşti. HBB ve Belediye-İş arasında gerçekleştirilen imza törenine katılan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, personel tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Savaş: “Hepinizle Birlikte Şehrimizi Yeniden Ayağa Kaldıracağız”

Personelin “Dik dur eğilme Hatay seninle” şeklindeki sloganları üzerine Savaş; “Asla eğilmeyeceğim, eğilmek korkaklara mahsustur”  diyen Savaş, 6 Şubat Depremi sonrasında binlerce personelin ailelerini, sevdiklerini kaybettiği halde, pijamaları ile terlikleri ile kriz merkezinde toplandığını, gece gündüz demeden çalıştığını vurguladı.

Hatay’ın bütün renkleri ile zor zamanların üstesinden geleceğini vurgulayan Başkan Savaş; “Dinlenmemek için yola çıkanlar asla yorulmazlar. Hep birlikte bu anlayışla yolumuzdayız. Siz son bir yıl içerisinde her şeyi fazlasıyla hak ettiniz. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Hatay’ın,  ataların ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olduğunu kaydeden Savaş; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal etmeden önce Hatay’ı şahsi meselesi addetmiş. Biz de Hatay’ımıza sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Sizlerin neler çektiğini biliyorum. Bundan sonraki süreçte hep beraber sizlerle şehrimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Pırlanta gibi olan şehrimiz bizlere atamızın yadigârı onu kimseye vermeyiz. 3 dönemdir belediye başkanıyım. Şehrimizi hiç kimsenin eline bırakmayacağız. Haklı meselemizi feryadımızı biz bırakırsak kimse paylaşmayacak. Korkmuyoruz, çekinmiyoruz ve mücadelemiz devam ediyor. Hepinizle birlikte şehrimizi yeniden ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

“Hepimize Hayırlı Olsun”

Başkan Savaş, personel maaşlarında iyileştirmeye gittiklerini belirterek tüm imkanları zorlayarak yaptıklarını söylediği zam oranını açıkladı. Savaş personelin coşkulu alkışları arasında; “Hayat şartlarını ve enflasyonu biliyoruz. Hatay yıkıldıktan sonra belediyemiz ve HATSU’nun geliri yüzde 40’a düştü. Giderlerimiz çok fazla arttı. Maaşlarınız için Haziran ayından yeniden masaya oturacağız. Hükümetin sizlere ocak ayından itibaren verdiği ücret 17 bin 2 lira.

Biz sendikamızla anlaşmamız enflasyon oranındaydı. Hükümetin enflasyonuna göre oran 64.77.Bizim bekar kardeşlerimizin eline geçen para 23 bin 558 lira. Bütün imkanlarımızı zorladık. Yüzde 64.77 zam oranını yüzde 82,5’e yükselttik. En düşük maaş artık 25 bin 524 lira oldu” diyerek personele hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Yurdakul: “Personeli İçin İmkanlarını Seferber Eden Lütfü Savaş’a Teşekkür Ederim”

Belediye –İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Murat Yurdakul, görev süresi boyunca personelinin maaş zammı ve sosyal haklardan en üst düzeyde faydalanmaları için tüm imkânlarını seferber eden HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here