HBB, Balık Ekmek Festivaliyle İnsan Sağlığına Dikkat Çekti

0
183

balık ekmek festivali1Savaş; “Balıkçı Esnafımızı Kalkındırmak İçin Festivali Her Sene Yapacağız

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve Ceyhan Balıkçılık tarafından ‘Sağlık Yaşam İçin Haftada En Az 2 Gün Balık’ sloganı altında düzenlenen 1. Balık Ekmek Festivali’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İskenderun Anıt Alanı’nda 1.’si düzenlenen balık ekmek ziyafetine HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İskenderun Eski Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Ceyhan Balıkçılık İşyeri sahibi Sezer Kara, birçok oda başkanı ve meclis üyesinin yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.

2 bini aşkın balık ekmeğin dağıtıldığı festival öncesi HBB Mehteran Takımı tarafından gösteri düzenlendi. Gösterinin ardından HBB halk oyunları ekibi farklı yörelere ait oyunlar oynayarak katılanların keyifli vakit geçirmesi sağlandı ve 1 saatten fazla süren festivalde vatandaşlara balığın faydalarını anlatan broşürler dağıtıldı.

balık ekmek festivali2

Festivalde konuşma yapan Başkan Savaş, gidilecek yolların ilk adımlarla başladığını belirterek 1.’si düzenlenen Balık Ekmek Festivali’ne destekte bulunanlara teşekkür etti.

İskenderun’un balık kenti olduğunu hatırlatan Başkan Savaş; “Hatay’ın kurtuluş günlerinde her sene düzenlenen künefe etkinliğimiz gibi İskenderun’da da balık ekmek festivalinin de her sene yapılmasını amaçlıyoruz. Birçok hastalığı önleyen balığın İskenderun Körfezi’ndeki değerini festival ile farkındalık oluşturmak istedik. Hem balığın önemini hatırlatmak hem de Hatay’daki balıkçı esnafımızı kalkındırmak için her sene yapacağız” dedi.

Yağmura aldırış etmeden katılanlara teşekkür eden Başkan Savaş, Hatay halkına bunun gibi birçok projeyi daha hayata geçireceklerini kaydetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here