HATSU, Yıldırımtepe Sakinlerinin Şikâyetine Kulak Verdi

0
130

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ibadethaneler, okullar ve devlet daireleri gibi toplu kullanım alanlarında vatandaş odaklı yaptığı hizmetleri sürdürmeye devam ediyor.

Okul ve ibadethanelerde hassasiyetini sürdüren Genel Müdürlük, vatandaşlar tarafından ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen bildirimlere hızlı bir şekilde müdahale edilerek vatandaşların rahata kavuşmasının amaçlandığını bildirdi.

İskenderun ilçesine bağlı Yıldırımtepe Mahallesi’nde bulunan Dere Camiinin kanalizasyon altyapısında oluşan arıza nedeniyle, bölge sakinlerinin şikâyeti üzerine de harekete geçen HATSU ekipleri, camiinin altyapısında çökme meydana gelen noktayı yenileyerek ve ana hatta kadar kapsamlı bir temizlik yaparak oluşan kokuyu önledi.

Mahalle sakinlerini memnun eden çalışma sonrasında dileklerini ekiplere ileten vatandaşlar, ekiplere teşekkür ederek çalışmaların devamını diledi.

Gece Gündüz Demeden Anında Müdahale

Öte yandan HATSU, kentin muhtelif noktalarında kanalizasyon muayene bacalarında temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını da sürdürüyor. Ramazan Ayı boyunca da içme suyu, kanalizasyon ekiplerinin kentin dört bir tarafında seferber olduklarının altını çizen Genel Müdürlük, atık su hatlarında oluşan tıkanıklıkları giderme ve taşma sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla ekiplerin gece-gündüz demeden müdahaleler gerçekleştirdiğini aktardı.

Hatay’ın 15 ilçesinde gece gündüz demeden arızalara müdahale etmeyi sürdüren HATSU, yağmur yağışları öncesinde ve sonrasında alınan tedbirler ile oluşan sorunlara hızlı bir müdahale gerçekleştirildiğini aktardı. ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen bildirimleri ivedi şekilde işleme koyulduğunu belirten İdare, akşam saatlerinde yaptıkları çalışma ile muhtelif noktalardaki atık su hatlarında oluşan taşma ve tıkanma sorununu vidanjör aracının yardımı ile giderildiğini de kaydetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here