HATSU, Altyapıdaki Değişimin Sergisini Erzin’de Açtı

0
109

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) tarafından yapılan kapsamlı projeler sırasında ortaya çıkan paslı ve kanserojen barındıran boruların sergisi Erzin ilçesinde açıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın gösterdiği hassasiyet kapsamında 2014 yılından bu yana HATSU Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan tarihi içme suyu projeleri sayesinde Hatay genelinde paslı boruların bertarafı sürüyor.

Yapılan hummalı çalışmalar kapsamında ortaya çıkan paslı ve arsenikli içme suyu borularının sağlığımıza verdiği zararı göstermek ve yaptığımız çalışmalar ile vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tuttuğumuzu vurgulamak amacıyla açılan sergilerin önemini belirten Genel Müdürlük, ilk olarak Antakya ve İskenderun İlçesinde açılan “Altyapının Dünü Bugünü Yarını” temalı serginin Erzin Çarşı merkezinde bulunan Atatürk Meydanında vatandaşların bilinçlenmesi amacıyla açıldığını belirtti.

Çıkartılan paslı boru ve içme suyu depolarından kullanılan paslı ekipmanların yanı sıra HATSU tarafından yapılan yenileme çalışmalarında kullanılan duktil, polietilen boru ve ekipmanlarında sergilendiğini bildiren İdare, vatandaşların sağlığını gözeten çalışmaların devam edeceğini bu doğrultuda daha kapsamlı projelerin gerçekleştirileceğini açıkladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here