HATKANS-DER Özel Defne Hastanesi Yönetimini Ağırladı

1
230

hatkansder2Özel Defne Hastanesi, 1-7 Nisan Kanser Haftası münasebetiyle Hatay Kanserle Savaş Derneğine (HATKANS-DER) ziyarette bulundu. Özel Defne Hastanesi İşletme Müdürü Gülen Mansuroğlu, Halkla İlişkiler Müdürü Pınar Rende ve Kemoterapi Ünitesi Sorumlusu Seyhan Mansuroğlu’nu ağırlayan HATKANS-DER Başkanı Gazeteci-Yazar Adnan Tink, derneğin çalışmaları ile ilgili hastane yönetimine bilgi verdi.

HATKANS-DER Yönetimi olarak Avrupa Birliği (AB) projesi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek olduklarının müjdesini veren Adnan Tink, kanser hastalarının hijyen koşulları ile ilgili hazırladıkları projenin yakın bir zamanda onaylanacağını açıkladı.

HATKANS-DER’in Avrupa Birliği (AB) projelerinden bahseden Dernek Başkanı Adnan Tink, kanserli hastaların hijyen koşulları ile ilgili bir projeye dikkat çekip bu projenin Türkiye’de hiçbir yerde uygulanmadığını söyledi.  Tink; “Kanser hastasının en büyük dertlerinden biri de tuvalet ihtiyacıdır. Normalde kanser hastalarının ihtiyaçlarını gidereceği yerin ayrı olması gerekmektedir. Ama ne yazık ki günümüzde kanser hastalarının kendi ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yer yok. Bununla ilgili bir AB projemiz var. Yakın bir zaman da onaylanmasını tahmin ediyorum” diye konuştu.

HATKANS-DER’in Hatay’da büyük bir ihtiyacı giderdiğini işaret eden Özel Defne Hastanesi Kemoterapi Ünitesi Sorumlusu Seyhan Mansuroğlu ise kanser hastalarını bilgilendirebilecek bir derneğin var olmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti.

1 YORUM

  1. Dr. Uğur Çiftçi’nin açigini ögrenenler, parasi evi icin tehditlerle evinde kalanlar, Ugur Çiftci’yi 1 yıldır evinden kacip karsimda öğrencilerle yasamasina sebeb olanlar, hiç utanmadan sıkılmadan kendilerini hakli goruyorlar.. Yobaz uyuzlar..

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here