Hatay’ın İlçelerini Tanıyalım, Boyayalım Çıktı

0
133

Yazar Kaan Metin Çelik, boyama kitaplarına bir yenisini daha ekledi. ‘Hatay’ın İlçelerini Tanıyalım, Boyayalım’ kitabını da çocuklarla buluşturan Çelik, çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Yeni kitabı hakkında bilgiler aktaran Yazar Çelik; “Geçmişten aldığımız Folklorik değerlerin tüketilerek değil, aksine arttırılarak gelecek nesillere aktarılması için, çocuklarımızın mutlaka dünü ve bugünü bilmeleri gerekmektedir. Onun için bu boyama kitabı, çocukların, bulunduğu bölgeyi Hatay’ın 15 ilçesini daha iyi tanımalarını sağlayacaktır. Ülkemiz hızlı bir gelişim içerisinde bu gelişim beraberinde, değişmeyi de getirmektedir. 1.589.403 bin Nüfusuyla büyük şehir Hatay’da bu gelişim ve değişimden payına düşeni almakta hızlı, modern güzel bir büyükşehir olma yolunda ilerlemektedir.

Yapılan halk bilimi araştırmaları, yurdumuzun dört bir yanında var olan kültür zenginliklerimizi, kaybolmadan tespit edebilmek ve gelecek nesillere aktarabilmek kaygısı taşımaktadır. Yeni yetişen genç nesillere; farklı, akılda kalıcı, değerlerimizi tanıma ve sahip çıkmaları için Hatay’ın ilçelerini tanıyalım boyayalım kitabını sizlerle paylaşmanın gururu içindeyim” şeklinde konuştu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here