Hatay’ın En Temiz Köyü Müftüler Köyü

0
428

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Türkiye’nin En Temiz Köyü Projesi Usul ve Esasları çerçevesinde “Temiz Köyüm Yarışması”na katılan Müftüler Köyü Hatay’ın en temiz köyü seçildi. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden Çevre Beratı Belge’sini alan Köy Muhtarı Tahsin Saydam’a, Yarışmanın birincisi olması dolayısı ile ayrıca ödül olarak Köy Tüzel Kişiliği adına bir bilgisayar teslim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Köy Muhtarı Tahsin Saydam; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan proje çerçevesinde düzenlenen “Temiz Köyüm Yarışma”sı ilanı ve şartları, Kaymakamlığımızca 03.04.2012 tarihinde Muhtarlıklara duyurulmuş ve 27.04.2012 tarihine kadar yarışmaya katılacakların başvuruda bulunması gerektiği bildirilmiştir. Yarışma koşulları, köyde çevreyi koruma ve güzelleştirme amaçlı olarak yürüttüğümüz ve planladığımız çalışmalar şeklinde olup, bizde yaptığımız temizlik çalışmalarını ve bu temizlik çalışmalarının nasıl sağlandığını açıklayan bilgi ve fotoğrafları bir kitapçık haline getirerek İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne sunduk, İlimizde yapılan değerlendirme sonucunda Müftüler Köyümüz Hatay’ın en temiz köyü seçildi” dedi.

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Köy Muhtarı Saydam’ı köyde temizlik çalışmalarında gösterdiği örnek çalışmalarından dolayı tebrik ederek, bu konudaki çalışmaların diğer köylerimize de örnek olmasını ve başarılı çalışmalarının devamını diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here