Hatay Fenerbahçe Özel Eğitim Anaokulu Aziz Yıldırım’ın Katılımıyla Açıldı

0
452

Hatay Fenerbahçeliler Özel Eğitim Anaokulu, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın katılımıyla açıldı.

4 Mayıs 2015 tarihinde Aziz Yıldırım ve yöneticilerin katılımıyla temeli atılan ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayan Hatay Fenerbahçe Özel Eğitim Anaokulu’nun resmi açılışı dün yapıldı. Açılış törenine Yıldırım’ın yanı sıra, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu ile kulüp yöneticileri, Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Fenerbahçeliler Derneği üyeleri, Gazetemiz Sahibi Rızkullah Terbiyeli ve Gazetemiz Yazarlarından Doğan Süslü, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Yıldırım ve beraberindeki heyet ilk olarak İskenderun Fenerbahçeliler Derneği ile Hatay Fenerbahçeliler Derneğinin ev sahipliğinde organize edilen öğle yemeğine katıldılar. Burada İskenderun Dernek Başkanı Mustafa Düzen, Hatay Dernek Başkanı Ali Ezelsoy, dernek yönetici ve üyeleri ile sohbet eden Başkan Aziz Yıldırım, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Hatay Fenerbahçe Özel Eğitim Anaokulu’nun resmi açılışı, Aziz Yıldırım ve il mülki amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Hatay Fenerbahçeliler Derneği’nin katkılarıyla, dernek üyesi 270 hayırseverin yardımıyla yaptırılan Hatay Fenerbahçeliler Özel Eğitim Anaokulu’nun açılışında konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, törende yaptığı konuşmada; “Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Sayın Ali Ezelsoy, bir ilköğretim okulu yaptı. O zaman geldik ve bu okulu açtık. Kendi arkadaşlarının gücüyle bu okulu yaptılar. Daha sonra Ali Bey bizi yine davet etti, ‘Engelli kardeşlerimizi, çocuklarımızı okutacağımız bir anaokulu yapacağız’ dedi. Bunun için temel atmaya geldik ve kısa zaman içerisinde, 2 yıl içinde bu okulu tamamlayıp öğretime açtılar.

Bugün de öğretime açılmış bu okulu hem görmek hem de dostlarla buluşmak için arkadaşlarla birlikte geldik. Burada Sayın Ali Ezelsoy’a ve yönetim kurulundaki arkadaşlarına, bağış yapan ve okulun ortaya çıkmasını sağlayan tüm bağışçılara teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki dönemlerde de bir sivil toplum örgütü olan Fenerbahçe’nin bir parçası olan Hatay Fenerbahçeliler Derneği topluma katkılarını devam ettirir, yeni projeler içerisinde yer alırlar. Ali Bey’e tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Onun da bir Fenerbahçeli olmasından dolayı gurur duyuyorum” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, okulun yapımında emeğe geçenlere teşekkür etti.

Hatay Valisi Erdal Ata da okulun protokolünün 2011 yılında imzalandığını hatırlatarak; “Engelli çocukları olan aileler, çocuklarının eğitimi için kaygı yaşıyorlardı. Son yıllarda devletimizin açtığı eğitim kurumları, aldığı tedbirler ile tüm çocuklarımız eğitimini alırken, özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarında eğitilmesi için her türlü imkan seferber edildi. Bu çocuklar artık aile ekonomisine katkı sunar hale geldiler. Ülkemizin en önemli sıkıntılarından bir tanesi eğitimdir. Çağdaş eğitim seviyesine çıkmamız için iyi bir eğitime ihtiyaç var. Hatay’da bu zamana kadar 2 bin 500 derslik hayırseverler tarafından yaptırılmış. İnanıyorum ki bu okuldan sonra, bu çocuklarımızın eğitimine devam edeceği, ortaokul ve liseye ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

Başkan Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri açılış töreni öncesinde dernek üyeleri ve konuklarla birlikte öğle yemeğinde bir araya geldi…

Konuşmaların ardından Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkan Mahmut Uslu ve protokol üyeleri okulu gezdi.

Hatay Fenerbahçe Özel Eğitim Anaokulu; 2500 metrekarelik bir alana, 410 metrekarelik oturum alanı ve 590 metrekare bahçe yüzölçümüne sahip. Okulda;  4 sınıf, 2 bireysel oda, 2 idare odası, 1 psikolog odası, 1 yemekhane, 1 bekleme salonu, 1 oyun salonu, 2 arşiv odası ve lavabo yer alıyor. Ayrıca üzeri polikarbon levhayla kaplı iç avlu ile bahçeye yapılan oyun parkının tüm zemini kauçuk ile kaplanarak öğrencilerin rahatça vakit geçirmeleri de sağlanıyor. Özel eğitim tanısı konulan 37-78 aylık çocukların eğitim göreceği anaokul, bin metrekare arsa üzerine, 420 metrekare olarak inşa edildi. 4 eğitim odası, iki bireysel oda, iki idare oda, psikolog odası, yemekhane, bekleme salonu, oyun salonu ile arşiv odalarının bulunduğu anaokulunun kapasitesi ise 22 öğrenci. Hatay’da tek olan okuldan, Türkiye genelinde ise 30 tane bulunuyor. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here