Gültekin; “Herkesi Ayağa Kalkmaya Çağırıyoruz”

0
134

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, İncirlik Üssü’ne El Konulması İçin Herkesin Tepki Göstermesini İstedi… 

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, partisinin il ve ilçe yöneticileriyle birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, burada İncirlik Üssü’ne el konulmasının gerekliliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Vatan Partisi’nin İncirlik konusunda iki aydır kampanya yürüttüğünü belirtti. Gültekin, dünyanın hiçbir ülkesinin kendi topraklarının başka devletler tarafından vatan bütünlüğüne yönelen terörist faaliyetlere destek üssü olarak kullanılmasına izin vermeyeceğini, Birleşmiş Milletlere üye 194 ülke içinde Türkiye dışında bu durumun örneğinin başka ülkede olmadığını savundu.

Darbe girişiminin karargahı olarak kullanıldığını öne sürdüğü İncirlik Üssü’ne derhal el konulması, Habur’un da kapatılması gerektiğini söyleyen Gültekin; “Dünyanın hiçbir ülkesi, kendi topraklarındaki bir askeri üssün darbe karargahı olarak kullanıldığı ortaya çıkmışken, bu üssün hiçbir şey olmamış gibi faaliyetine devam etmesine göz yumamaz. Bütün bu gariplikler Türkiye’de yaşanmaktadır. ABD, Türkiye’de bölücü faaliyet yürüten, binlerce insanımızın ölümünden sorumlu olan ve yüzlerce milyar doları bulan ülke kaynaklarının heder olmasına yol açan bölücü terör örgütünü ağır silahlarla donatmakta, İncirlik üssünden kalkan uçaklar burnumuzun dibinde bir terör devletçiğinin önünü açmakta, Türkiye ise bu durumu seyretmektedir” diye konuştu.

15 Temmuz FETÖ darbesinin İncirlik’de planlandığını öne süren Gültekin; “Bu gerçeğin kanıtları şimdi duruşmaları başlayan terör örgütü davalarında iddianame sayfalarına girmiş durumdadır. Darbenin üzerinden bir yıl geçti ama İncirlik yerli yerinde duruyor.

ABD 25 Eylül de bağımsızlık referandumu yapacağını ilan eden Barzani’yi desteklemekte, Ankara’daki iktidar sahipleri ise Türkiye’nin altını oymak anlamına gelen bu gelişmeyi lafta kalan ‘karşıyız’ sözleriyle geçiştirmektedir. Türk Milletinin ezici çoğunluğu İncirlik Üssü’nün bir darbe ve terör üssü olduğu kanaatindedir ve üsse el konulmasını savunmaktadır. İktidar, bugüne kadar halkın bu talebini görmezden gelmiştir. Türkiye’nin boşa geçirecek tek bir günü dahi yoktur.

ABD’nin PKK’ya ağır silah vermesine ve Barzani’nin bağımsızlık referandumuna destek olmasına en etkili cevap İncirlik üssü’ne el konularak Habur Sınır Kapısı’nın kapatılmasıyla verilebilir.

Vatan Partisi bu taleplerle iki aydır Türkiye çapında bir kampanya yürütüyor. Kampanyamızı daha da büyüteceğiz ve Eylül ayında Adana büyük bir yürüyüş ve mitingle milletimizin talebini daha gür bir şekilde haykıracağız. Bütün siyasi paretileri, bütün emek örgütlerini, meslek odalarını ve demokratik kitle örgütlerini ayağa kalkmaya, halkımızın bu hayati talebini sahiplenmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here