Görevini Yapan Muhabirlere Saldırı

0
46

muhabirlere saldırı1Belen ilçesi Kıcı mevkisinde Nevzat Y. yönetimindeki 31 D 2385 plakalı elyaf yüklü tırın motor kısmında başlayan ve tüm aracı kısa sürede saran yangını görüntüleyen AA Belen ilçesi serbest muhabiri Burak Milli, araç sahipleri tarafından saldırıya uğradı.

Araç sahibi olduğu iddia edilen Fırat K. ve yanındaki 2 kişi, AA muhabiri Milli ve Sabah gazetesi İskenderun muhabiri Veysel Cıncık’ın yanına gelerek, yanan tırın görüntülenmemesini ve şirketlerinin adının haberde kullanılmamasını istedi.

Görevlerini yapmaya çalıştıklarını ifade eden Milli ve Cıncık’a, Fırat K. ve yanında bulunan kişiler, yumruk ve tekmelerle saldırdı. Milli ve Cıncık, olay yerinde bulunan jandarma ve vatandaşlar tarafından saldırganların ellerinden kurtarıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Milli, olay yerinde bulunan diğer gazeteci arkadaşları tarafından çağrılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Saldırıya uğrayan gazetecilerin şikayeti üzerine Fırat K. gözaltına alınırken, yanında bulunan ve olay sonrası kaçan 2 kişinin kimliklerinin tespit edilmeye çalışıldığı bildirildi.

Saldırganları  Kınıyoruz

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu da saldırı ile ilgili bir kınama mesajı yayınladı. İGC’nin mesajında; “Önceki gece Belen İlçesi’nin Kıcı Mevkii’nde yanan Tır ile ilgili haber yapmak üzere olay yerine giden Sabah Gazetesi Temsilcisi ve Arsuz Gazetesi Sahibi Veysel Cıncık ile Anadolu Ajansı Muhabiri Burak Milli’ye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Gazetecilik mesleğini yerine getirmek amacıyla olay yerinde bulunan ve nakliye şirketinin saldırısı sonucu yaralanan meslektaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu tür saldırıların karşısında hep birlikte tek vücut olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here