Gönç; “Şiddete Yönelenlere Ağır Cezalar Verilmeli”

0
103

Sağlık Sen Başkanı Gönç, İki Hemşerinin Hasta Yakınları Tarafından Saldırıya Uğramalarını Protesto Etti

Memur-Sen’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Hatay Devlet Hastanesinde görev yapan iki hemşireye yönelik gerçekleşen saldırıları protesto etti.

Hatay Devlet Hastanesinde görev yapan Hemşire F.A. ve Ç.T.’nin hasta yakınları tarafından saldırıya maruz kaldıklarını ifade eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, saldırıları şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, olayla ilgili başlatılan adli süreçleri yakından takip ettiklerini söyledi. Gönç, topluma hizmet veren sağlık çalışanlarının bu tür saldırıları asla hak etmediğini ifade ederek; “Artık sabrımız taşıyor. Buradan şiddet uygulayanlara veya uygulamak isteyenlere en ağır ifadeleri kullanmaya başlayacağımızı, bunlara en hafifinden kendilerinin insanlıktan nasibini almamış olduklarını ifade etmek istiyoruz. Biz sağlık çalışanlarının önceliği, insana ve insanlığa hizmet etmektir. İnsan olan herkesin doğumdan ölüme kadar bizim şefkatli kollarımıza ihtiyacı vardır” dedi.

Şube Başkanı Feleytun Gönç, sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşecek şiddet olaylarını gerçekleştiren kişilere ağır cezalar verilmesini ve bu yönde kanunlar çıkarılmasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here