Genel Başkan Cengiz Gül; “Çarşaf Liste İle Seçime Gideceğiz”

1
83

çelik-iş seçim1Çelik-İş İskenderun Şubesi 15 Ocak’ta Olağanüstü Kongreye Gidiyor

Çelik-İş Sendikası’nın birlik ve beraberlik toplantıları ile yemekleri sürüyor. Genel Başkan Cengiz Gül’ün İsdemir’deki karayolları alanında yaptığı bilgilendirme toplantısına Genel Sekreter Yunus Değirmenci, Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Şube Sekreteri Hacı Gönül, Şube Mali Sekreteri  Tuncay Avcı, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Musa Okçu, Şube Eğitim Sekreteri  Murat Kayış da katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan Genel Başkan Gül grev sürecini anlattıktan sonra; “Birileri eleştiriyor ‘daha bir şube başkanı bulamadılar’ diyor. Ben buradan söylüyorum her bir çelik işçisi şube başkanlığı yapacak potansiyeldedir. Bu nedenle şimdi size müjdeyi açıklıyorum. 15 Ocak 2014 tarihinde çelik işçisi özgür ve demokratik bir şekilde delege seçimleri yapacak. Seçimlere çarşaf liste ile gidilecek. O delegeler de şube yönetimini ve başkanını seçecekler. Birkaç liste olmayacak tek bir çarşaf liste olacak. İsteyen istediğinin karşısındaki kutucuğu işaretleyecek.

çelik-iş seçim2

Bu demokratik seçimi inşallah birlikte yapacağız. Bundan böyle, ünite çalışanlarını, ünitede çalışan arkadaşlarımız seçecekler. Tüm arkadaşlarımız 15 Ocak’a hazırlansınlar. Ben dâhil hiçbir genel merkez ve şube yöneticisi arkadaşlarımız bu seçimlerin müdahili olmayacağız. Bu şansı ancak Çelik-İş verir. Demokrasi ve emek aranıyorsa adres Çelik-İş’tir. İsdemir, Çelik-İş’in kalesidir. Ayrılan arkadaşlarımızı da 15 Ocak öncesi sendikamıza bekliyorum. Sendikamızın birliğini, dirliğini el birliğiyle korumak zorundayız” diye konuştu.

Karayolları bilgilendirme toplantısı sonrası Payas Miba Hotel’de çelik işçisine bir dayanışma yemeği verildi. Yemeğe yaklaşık 550 çelik işçisi katıldı. Burada da kısa bir konuşma yapan Gül daha sonra toplantının soru cevap şekilde geçmesini varsa soruları cevaplayabileceğini ifade etti.

Türk Metal Sendikası’na geçiş yapan bir işçi Başkan Gül’e bir dizi eleştiriden sonra sorular yöneltti. Genel Başkan Gül, Türk Metal Sendikası üyesi işçinin sözünü kesmeden dinledikten sonra; “İşte arkadaşlar bizim farkımız bu. Bakın Türk Metal’e geçen bir arkadaşımız toplantımıza gelerek bana soru yöneltebiliyor. Biz böyle, herkese söz hakkı tanıyan, dinleyen bir sendikayız Bir Çelik-İş üyesi işçi kardeşimiz onların toplantısına gitse, konuşmaz soru soramaz. O işçi gözden uzak bir yerde dövülür” diyerek tüm eleştirileri, soruları yanıtladı.

1 YORUM

  1. kardemir’de neden çarşaf liste yapılmadı sayın cengiz gül? neden korkdunuz ki yapsaydınız, inanınki kazanan çelik-iş sendikası olacaktı ama malesef sonunuzu hiç iyi görmüyorum. işçiyi işçiye bırakın artık!

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here