Genç Kanatlar İskenderun Semalarında Türk Bayrakları ile Uçtular

0
330

Dünya Havacı Kadınlar Haftası 5-11 Mart tarihleri arasında İskenderun’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Türk Hava Kurumu İskenderun Şube Genel Sekreteri Mesrure Kavuk,  Dünya Havacı Kadınlar Haftasını yönetim kurulu üyeleri ve Genç Kanat ekipleriyle birlikte dolu dolu etkinliklerle kutladıklarını söyledi.

THK İskenderun Şube Genel Sekreteri Mesrure Kavuk etkinliklerle ilgili yaptığı değerlendirmede;  “Havacılık-uzay alanında toplumsal cinsiyet dengesinin geliştirilmesi amacı ile bu endüstrilerde kadın sayısı ve seviyesini artırmak için dünya genelinde Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü (iWOAW) tarafından koordine edilen ‘Dünya Havacı Kadınlar Haftası bu yıl 5-11 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Kadın öğrenirse bir nesil öğrenir. Çünkü kadın çocuğuna da öğretir sloganı ile yola çıktık. Bu etkinliklerimiz kapsamında, THK İskenderun Şubesi, Türk Hava Kurumunun Genç Kanatlar ile çeşitli etkinlikler düzenledi.

Gökyüzünde paraşütle uçuşlarımız ve Türk Bayrağı etkinliği, Genç Kanatlar ile voleybol etkinlikleri, Farkındalık oluşturmak amacıyla İskenderun sahilinde Anıt alanında Kadın sembolü oluşturuldu, yine İskenderun sahilinde akşam Dilek Feneri etkinliği, Sevgi Evleri Ziyareti, Kadınlar Gününde İSTE Üniversitesine ziyaretlerimiz oldu.

Ayrıca Havuzlu Çarşıda bayanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak karanfiller dağıttık. THK İskenderun Şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz etkinliklerimizde yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen başta yönetim kurulu üyelerimiz ve ekibimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here